Category Archives: Käsitöö

Jaga oma käsitöö projekte meiega ning õpeta ka teisi neid asju meisterdama. Selle kategooria alla käivad kõik juhendid käsitööna valmistatud tarbe- või iluasjadest.

Küünalde valmistamine

See põhitõdesid tutvustav juhend on mõeldud neile, kes soovivad endale ise meelepäraseid küünlaid valmistada. Tänapäeval on see üsna populaarseks hobiks muutunud ning kui kodus on kõik vajaminevad tööriistad ja vahendid olemas, pole küünalde valmistamises midagi keerulist. Õigupoolest võib küünalde valmistamine osutuda märksa odavamaks kui nende ostmine. Küünalde valmistamine – Põhilised tarvikud ja töövahendid Vaha sulatamine. Küünlavaha ei tohiks kunagi sulatada… Read More »

Traditsiooniliste jõulukaunistuste meisterdamine

Lastele meeldib aidata pühadeks ettevalmistusi teha ja enne odavate plastikust importtoodete valitsemisaega kuulus erinevate kaunistuste valmistamine nii kodus kui koolis selle kõige juurde. Küllap meenub nii mõnelegi inimesele lapsepõlvest pabervanikute ja -laternate või pesulõksudest loomade valmistamine, millega jõulupuud ehtida. Kõike seda võiks jõulude ajal ka oma lastega ette võtta. Siin juhendis ongi esile toodud mõned kõige tavapärasemad jõulukaunistused… Read More »

Papjeemašee valmistamine

Omavalmistatud paberi ja paberist tehtud kunstitööde valmistamiseks piisab lihtsatest kodustest vahenditest. Juhendis tuleb juttu erinevat tüüpi papjeemašee valmistamisest, millest saab kas üksi või koos lastega meisterdada vahvaid karbikesi, maske ja muid esemeid. Kõige olulisem asi papjeemašee juures on kahtlemata sobiva liimi segamine ning sellele järgnevalt keskendutaksegi. Kuumutatud ja kuumutamata liim Tegu on äärmiselt lihtsa, ohutu ja odava retseptiga.… Read More »

Karbi meisterdamine

Karbi meisterdamine pole mingi tuumateatus. Juhend, kuidas meisterdada ise üks tõeliselt iluskarp. VAJA LÄHEB: pappi, paberit(riiet), PVA liimi, kääre, paela, joonlauda, pliiatsit, (vaiba)nuga papi lõikamiseks ja osavaid näppe käsitöö valmistamiseks. 1.Papist lõigata välja setailid-suurus omal soovil-kokku 6tk. 2tk-põhi+kaas; 2tk-karbi pikemad servad(sama pikad, kui põhi ja kaas); 2tk-lühemad servad(sama pikad, kui karbi laius). Kõrgus omal soovil-pildil 6cm kõrge. 2.Aseta… Read More »

Decoupage- ehk salvrätitehnika – kõigile ja kõigeks

Salvrätitehnika võib küll mõne uue moehulluse mulje jätta, aga tegelikult ulatuvad selle juured 12. sajandi Hiinasse. Nimetus ’decoupage’ (mille eestikeelse vastena on kasutusel termin ’salvrätitehnika’) pärineb aga hoopis 17. sajandist, kui see tehnika Prantsusmaal ja Itaalias väga populaarseks muutus. Ajaloost on teada nii mõnedki kuulsad nimed, kes salvrätitehnikat hindasid ja seda harrastasid, näiteks Marie Antoinette, Madame de Pompadour… Read More »

Jõulukinkide pakkimine kiirelt ja läbimõeldult

Kui jõulukingid juba aegsasti ära pakkida, on tegu üsna üsna mõnusa tööga. Kui see aga viimasele minutile jätta, on tegu heidutava ja stressirohke ettevõtmisega, millega kaasneb omajagu kaost –  salvrätid, kinkekotid, karbid, pakkepaelad, nimesildid, käärid ja kleeplint on igal pool laiali. Targem on pakkimist mitte paarile viimasele päevale jätta, vaid siinsed õpetussõnad ette võtta ja tööga juba praegu… Read More »

Neli loodusliku šampooni retsepti

Looduslik ehk orgaaniline šampoon on selline, mille kõik koostisosad on täiesti looduslikud ja kuhu ei ole lisatud mingeid sünteetilisi lisa- või säilitusaineid. Meie peas olevad juuksed koosnevad üleliigsest proteiinist ja surnud naharakkudest, aga on sellegipoolest paljudele inimestele väga tähtsad. Erinevalt looduslikest šampoonidest võivad tööstuslikud šampoonid liiga sagedase kasutamise korral juukseid isegi kahjustada. Orgaanilisi šampoone leidub ka mitmetes poodides,… Read More »

Mälestuste album

Vaja läheb: suuremat sorti märkmikku fotosid erinevaid dekoratiivseid pabereid, mis sobiksid märkmiku suurusega kääre pliiatsit mõõdulinti liimi kahepoolset kleeplinti erinevaid kaunistusi musta markerit Omatehtud mälestuste album on suurepärane kingitus näiteks sünnipäeva või kolimise puhul. Kui kusagil sahtli- või kapipõhjas on ootamas paar kingakarbitäit vanu pilte, siis on ehk aeg nende abil üks mälestuste album meisterdada. Fotode valimine Albumi… Read More »

Dekoratiivne pilt teismelise tüdruku tuppa.

Vaja läheb pildiraami, kuuma liimi, kootud tekstiili (mina kudusin ise,heegelniidist) ning tavalist riiet (kuna valisin musta tausta siis muidu kumab papp läbi) ja muidugi hulganisti kõrvarõngaid :)) Alustuseks tõmbasin pildiraamis oleva papi musta trikotaaz riidega üle (vana T-särk) ning liimisin ääred kinni, järgmiseks tõmbasin peale omakootud “tekstiili” ja kinnitasin selle klampritega papi külge. Kuna tegu oli omakootud asjaga… Read More »

Kiired, lihtsad ja odavad jõulukaunistused

Jõulude jaoks ehete ja kaunistuste ülesseadmine ei pruugi alati peavalu valmistada. Mitmesuguseid ainulaadseid ja huvitavaid kaunistusi saab valmistada juba olemasolevatest või aias leiduvatest asjadest. Jõulud seostuvad ikka punase ja rohelise värviga, niisiis võikski pühade ajal kõik värvi poolest sobivad esemed välja otsida ning soovi järgi paika sättida. Näiteks võiks teha korvi, kus on ainult punased ja rohelised lõngakerad,… Read More »