Juurviljad, mis annavad väikseima võimaliku kuluga suurima saaduse

6067
köögiviljad

Oma juurviljaaia omamine on kahtlemata heaks mooduseks, et oma perekonda toita. Mõnikord isegi tervet suguvõsa. Mõned mahapandud taimed annavad sulle saadusi kõigest paariks söögikorraks, samas kui teised varustavad sinu toidulauda läbi terve hooaja. Toome sinuni nimekirja juurviljadest, mis annavad väikseima võimaliku kulu eest, suurima saaduste hulga.

Tomatid

Tomateid on palju erinevaid liike ning kogus, mis neist saab varieerub samuti. Nende heaks omaduseks on see, et saad neid tarbida mitmeid kuid ning seda värskelt. Lisaks sellele saad neist teha hoidiseid või hoopiski ketšupit, sasat, tomatipastat ning palju muud.

Salatilehed

Ka salateid on palju erinevaid liike. Võimalik on maha panna näiteks Rooma salatid, jääsalatit, tavalisi salatilehti jne. Nende heaks omaduseks on see, et nad kannatavad päris hästi külma. See tähendab seda, et saad nad kevadel üpriski varakult maha panna ning kuni sügiseni kasvatada.

Herned

Herned on lihtsalt suurepärased asjad, mida juuli lõpus või augustis näksida. Nendega saad teha mitmeid erinevaid toite, süüa värskelt ning ka hoidistesse panna. Mis on kõige parem? Nende kasvatamine ei maksa praktiliselt mitte midagi.

Oad

Järgmiseks odavaks juurviljaks, mida suvel aias kasvatada on uba. Lisaks sellele, et oakaunad varustavad sind paljude ubadega, ei võta nad sinu aias ka eriliselt palju ruumi. Istuta oad niipea kui öökülmade oht on möödas nii saad saadustest võimalikult suuure kasu.

Küüslauk

Küüslauk on suurepärane taim just sellepärast, et saad ta maha panna ning ära “unustada”. Ta ei vaja mitte mingisugust hoolt ning lisaks sellele tuleb igast küüslauguküünest, mille maha istutad, terve sibul. Niiviisi saad oma saagist koguaeg uued “seemned”. Küüslauk pane maha sügisel ja varakevadel nii saad 2 korda aastas sellest kasu lõigata.

Roheline sibul

Nagu enamik sibulaid, on ka rohelist sibulat ülimalt lihtne kasvatada. Boonuseks on see, et saad seda oma olemasolevatest varudest teha. Lihtsalt pane rohelise sibula juure ots klaasi sisse koos vähekese veega ning paari peäva pärast istuta mulda. Kui nad on juba oma hoo sisse saanud, siis on rohelised sibulad tugevad taimed ning suudavad kasvõi terve sügise veel saaki anda.

Kurk

Kurk on odav taim, mida kasvatada, kuid poest ostes ta küll odavana ei tundu. Eriti kui eelsitada kodumaist ning teha seda südatalvel. Kuigi enda kasvatatud värskeid kurke sul talveks säilitada ei õnnestu, on siiski hea mõte neid ise maha panna. Seda sellepärast, et värske isekasvatatud kurk on maitselt lihtsalt parim!

Porgandid

Üks kotike porgandiseemneid annab sulle mitmeid ridu porgandeid. Nende heaks omaduseks on just see, et saad neid ka läbi talve säilitada. Kuigi nad annavad seeläbi oma maitseomadustes natukene järgi, on omakasvatatud porgandid siiski ka talvel paremad kui mistahes poe omad.