Parimad toodete ja teenuste võrdluslehed Eestis

360

Kui vanasti pidi odavaima kauba leidmiseks läbi käima mitmeid poode, siis nüüd ei ole selleks enam põhjust. Sama kehtib ka teenustega, mis tuli enne ise läbi proovida, et teenuse kvaliteedist aimu saada. Tänapäeval on kogu see informatsioon olemas meil internetis, kuid kuidas kõiges selles infokülluses just endale vajalik toode või teenus kätte saada? Siinkohal tulevad meile appi toodete ja teenuste võrdluslehed. Selliseid lehti leidub igasuguseid, alates hinnavõrdlussaitidest kuni parima online-kasiino leidmise saidini.

Põhjuseid, miks võrdluslehti kasutada, on mitmeid. Sellised lehed eelkõige säästavad raha, kui räägime hinnavõrdluslehtedest. Samuti aitavad need kokku hoida aega ja langetada otsuseid teadlikumalt ning kiiremini. Üheks eeliseks on veel valikute mitmekesisus. Sellised lehed ei ürita reklaamida mitte ühtegi kindlat toodet ega teenust ning seetõttu on neil laiem valik ja ausam tagasiside. Selles postituses üritan tuua ülevaate parimatest hinnavõrdluslehtedest, mis on Eestis saadaval. 

Hinnavaatlus.ee

Hinnavaatlus on hindade võrdluse leht. See on Eesti üks vanimaid ning suurimaid portaale, kus saab hindu võrrelda. Hinnavaatlus on asutatud juba aastal 1997. ning töötab tänase päevani. Selles portaalis saab kiire ülevaate toodete hindadest üle kogu Eesti ning see aitab oluliselt kaasa sama toote soodsamale ostule. Paljudele võib tulla suure üllatusena, kui suur on reaalne hinnavahe erinevates poodides kasvõi ühe linna vaates. Tänu hinnavaatlus.ee lehele saate leida kõige soodsama valiku enda piirkonnas kiiresti ja mugavalt. 

Spordipanus.ee

Eestlaste seas on viimastel aastatel üha levinumaks muutunud online-kasiinodes ning spordienustus portaalides panustamine. Spordipanus on veebileht, mis annab võrdluse erinevate Eesti ning välismaa kasiinode ja nende boonuspakkumiste kohta. Samuti teatab portaal, kui kasiinod on kasutanud ebaausaid võtteid või kui neil puudub Eestis tegevusluba. Veebileht paistab silma oma ausate ja sõltumatute arvamustega ning on kiire abivahend ausa ja hea online-kasiino leidmisel.

Autopass.ee

Alati ei ole kõigi teada, millist autot osta soovitakse ning siis Auto24 veebilehel teadmatuses ringi vaatamine võib muutuda kurnavaks ja keeruliseks. Autopass on portaal, kus saab lugeda arvustusi kõigi autode kohta, nende vastupidavuse kohta ja varuosade hinnaklassi kohta. Lisaks tavainimestele jätavad kommentaare ka professionaalid ja veebilehe poolt kinnitatud isikud. See muudab portaali usaldusväärseks ning ausaks igaühele. Samuti on võimalik veebilehel võrrelda autodega seotud parameetreid nagu kütusekulu, müügihind, võimsus ja käigukasti tüüp. See kõik muudab auto mudeli ja margi valimise protsessi lihtsamaks ja kiiremaks.

Pensionikeskus.ee

Kuigi teine pensionisammas pole enam kohustuslik, on siiski neid, kellel see leidub. Pensionikeskus on veebileht, mis on koondanud kokku kogu olulise info pensionifondide kohta ning pannud selle kirja lihtsas ja mõistetavas eesti keeles. Kogumispensionide turul on suur konkurents ning kõik pangad üritavad kliente just nende juurde meelitada. Pensionikeskus annab võimaluse ratsionaalsete parameetrite nagu valitsemistasud, organisatsiooni statistika ja fondi andmed põhjal teha õige valiku pensioni kogumiseks

pensioni tootlused
Pensionikeskusest leiab suurepräast infot erinevate fondide tootluste kohta

Kriisis.ee

Nagu ka Hinnavaatlus on Kriisis veebileht, mis keskendub hindade võrdlemisele. Erinevus on selles, et see konkreetne portaal võrdleb just toiduainete hindu erinevates kauplustes. Kriisis lehelt leiab ka info sooduspakkumiste kohta, mis aitavad veelgi rohkem säästa. Kui on soov perekonna ostukorvi vähendada, siis tuleks kindlasti sellele veebilehele pilk peale visata. Tänu sellele leiate ilma kodust lahkumata soodsaimad pakkumised ning info, millisest toidupoest neid leida.

Elektrihind.ee

Praegusel ajal on inimesed pahatihti hädas elektrihindadega. Kuigi kõige suurem kriis hakkab mööduma, pole asjad siiski veel hästi. Elektrihind portaalis saab võrrelda erinevate ettevõtete elektripakette, nende kuuhinda ja muid tingimusi. Samuti saab portaalis koheselt peale sobiva paketi leidmist, liikuda veebilehele, kus pakett asub ning sellega seal liituda või vahetust teha. Koondades kõik paketid ühte kohta, saab portaalis hea ülevaate turuseisust ilma pikema netis surfamiseta. 

Google Shopping

Selles portaalis saavad kasutajad võrrelda erinevaid tooteid ning nende hindu. Veebileht on väga kasulik ka toodete müüjatele, kuna otsingumootoris tulevad esimesena just need tooted, mis on lisatud Google Shoppingusse. Nii saavad ettevõtted laiendada oma kliendiringkonda ja leida uusi kliente. Tavainimestel on aga võimalus lisaks sama toote hinna võrdlemisele leida ka alternatiive ja suurendada oma valikuid.

Klikivabrik.ee

Sarnaselt spordipanus.ee`le annab Klikivabriku veebileht ülevaate online-kasiinodest. Selles portaalis on võimalik vaadelda ning võrrelda erinevaid platvorme ja leida endale sobiv. Samuti annab Kasiino klikivabrik turvaliseks ja edukaks panustamiseks online-kasiinodes. Ülevaate saab ka hetkel käimasolevatest boonuspakkumistest. 

Rahatargaks.ee

Rahatargaks veebilehe näol on tegemist finantsilise võrdluslehega. Platvorm koondab ühte kohta andmed erinevate laenude ja investeerimisvõimaluste kohta. Nende eesmärgiks on muuta inimesi finantsteadlikumaks ja muuta nii laenu võtmist kui ka investeerimist lihtsamaks. Selle platvormi üheks suureks eeliseks on kindlasti ka erapooletu ja objektiivne teave, mida finantsmaailmas muidu niipalju ei leidu. See veebileht on sobilik nii lihtsalt laenuvajajatele kui ka investeerimishuvilistele, kes soovivad saada ülevaadet hetkeseisust finantsturul. 

Minuteenus.ee

Mainin siin lõpus ära veel ühe uudse ja võibolla natuke teistsuguse teenuste võrdlemise võimaluse portaalis Minuteenus.ee. Sellel veebilehel saad sisestada oma andmed ja nemad teevad sulle parimad teenuste pakkumised ise. Veebilehe eesmärgiks on aidata sul olla kursis uute digiteenuste võimaluste ja pakkumistega, kuna praeguses veebiühiskonnas muutuvad võimalused ja programmid väga kiiresti. Juba aasta aega vana teenus võib osutuda iidseks ja uuendusi vajavaks. Nii ei ole vajadust ise uute lahendustega kursis olla, vaid saab need leida ühest kohast ja ise võimalikult vähe vaeva nähes. Pakkumisi saab küsida valdkondades nagu mobiilipakett, koduinternet, televiisor, telefon, elekter, gaas jne. Kuna portaal on alles uus, siis hetkel nad veel laienevad, kuid võrdlusi saab sealt juba küsida küll.

Kokkuvõte

Lisaks neile saitidele leidub kindlasti veel hulgaliselt toodete ja teenuste võrdluslehti Eestis. Enne platvormide külastust tuleks aga kindlaks teha ka nende usaldusväärsus. Paljud veebilehed siiski reklaamivad koostöös olevaid pakkujaid ega taga sulle kõige soodsamat hinda või parimat teenust. Samas on ka platvorme, kes ei ole suutnud katta ära kogu turu tootevalikut ja jäävad mõnel määral poolikuks. Sellest hoolimata on enamus lehed usaldusväärsed ja meile väga kasulikud. Kui hind on probleemne või oluline koht, tasuks kindlasti eelnevalt internetis turgu uurida ja leida just sobivaim pakkumine. Samas aitavad need veebilehed ka langetada otsust, millist toodet üldse hinnavõrdluses võrdlema hakata ja säästavad tänu sellele hulgaliselt aega ja raha. Nii nagu näha, ei piirdu sellised veebilehed enam ainult mitte hindade võrdlemisega, vaid pakuvad erinevaid lahendusi peaaegu igas aspektis, mida võiks vaja minna.