10 kasulikku Earl Grey tee omadust, mida sa ei teadnud

3127
Earl Grey tee

Earl Grey tee on bergamotiõliga aromatiseeritud must tee. See on hele, hapukas ja värskendav tsitrusviljamaitseline India ja Tseiloni tee.

  1. See on hea sinu hammastele

Tee sisaldab suures koguses katehiine ja antioksüdante, mis võitlevad suus tekkivate kahjustustega.  Tee sisaldab ka fluoriidi, mida leidub ka tavalises kraanivees. Fluoriid on hea sinu hammastele, sest kaitseb neid hambakivi tekkimise eest ja ennetab hammaste lagunemist. Seega kui sa pole just kraanivee suur fänn, siis Earl Grey tees leidub seda samuti piisavalt fluoriidi.

  1. Seedimine

Earl Grey tee kiirendab ainevahetust.  See on kasulik seedimisele ja aitab leevendada valulikku seedimist, koolikuid ja iiveldust. Seda kasutatakse ka teiste soolestiku probleemide korral nagu näiteks ussid.  Tee  kiirendab seedimisprotsessi ja hoiab selle regulaarsena.

  1. Võitleb ärevuse ja depressiooniga

Earl Grey tee sisaldab bergamotiõli, millel on aroomiteraapiline aroom,  mis on tuntud oma rahustavate ja tuju tõstvate omaduste poolest.  Seega on see hea looduslik viis inimestele, kes kannatavad depressiooni, stressi ja ärevuse all.

  1. Energia

See pole küll nii suure kofeiini sisaldusega kui kohvi, aga ta sisaldab seda piisavas koguses, et anda sulle peale lõunat energiat, ilma et hoiaks sind kogu öö üleval.

  1. Vähki ennetav

Earl Grey tee sisaldab suures koguses antioksüdante, mis aitavad meie kehal võidelda vabade radikaalidega, mis põhjustavad selliseid haigusi nagu vähk. See maitsev jook aitab ennetada vähki haigestumist.

Tähtis on ka see, et antioksüdandid aitavad hoida  su naha  tervena  ja noorem välja näha, sest need aitavad võidelda vabade radikaalidega, mis võivad kahjustada sinu nahka.

  1. Kaalu alandav

Üllatavalt on Earl Grey tee populaarne selle kaalu alandavate omaduste poolest. Seda peamiselt tänu tsitruse ekstraktile. Paljud inimesed teavad, et tsitrusviljad aitavad neil kaalu langetada. Need aitavad kaloreid lõhustada. Seega koore ja suhkru asemel, proovi tassikesele teele lisada sidruniviil.

  1. Ennetavad südamehaigusi

Head uudised kõigile! Juues kolm tassi Earl Grey teed päevas võib aidata alandada riski haigestuda südamehaigustesse.  2012 ajakirjas Preventative Medicine avaldati uuring, mis leidis, et inimestel, kes jõid kolm tassi musta teed päevas, kolme kuu jooksul, alanes vere triglütseriidide tase märgatavalt ja hea kolesterooli tase tõusis. Uuringus osalejatel oli ka kõrge antioksüdantide tase, mis me juba teame, aitab võidelda vabade radikaalidega, mis kahjustavad meie rakke.

Täiendavad uuringud Cantanzaro Ülikoolis Itaalias andsid samuti positiivseid tulemusi. Uuringus osales üle kahesaja patsiendi, kelle halva kolesterooli tase langes 39% kuus, tarbides Earl Grey ekstrakti. Lisaks sellele alandas see 22% veresuhkru taset ja  tõstis hea kolesterooli taset veres 44%. Veresuhkru taseme langus tähendab ka seda, et Earl Grey tee on kasulik ka neile, kes põevad diabeeti.

  1. Stressi leevendaja

Erinevalt kohvist on Earl Grey tee mõju kohene, see rahustab ja lõõgastab keha.  Sellel on stressi leevendav efekt ja sarnaselt kohvile hoiab see sind erksana ja keskendumisvõime paraneb. Seega on see suurepäraseks alternatiiviks kohvi joojatele.

  1. Külmetuse raviks

Earl Grey tees leiduv bergamott on kasulik immuunsüsteemile ja alandab palavikku. Seega on see looduslik külmetuse ravim.

  1. See hoiab sinu keha loomulikku veetaset

Ja mitte ainult sellepärast, et sa keedad teed veega. Erinevalt kohvist, mis viib meie kehast palju vett välja, hoiab tee veetaset kehas normaalsena, kuna sisaldab kaaliumi.