8 Viisi kuidas vähendada stressi ja jääda rahulikuks

2247
kuidas vältida stressi

Kogu aeg kiirustades väheneb sinu energiatase. Kui asjad väljuvad sinu kontrolli alt võib see kaasa tuua stressi. Kui sa tahaksid vähendada stressi ja olla rahulik, kasuta neid kaheksat nõuannet.

 1. Lase lahti

See tundub olema nagu maailma lõpp? See pole (luban). Muretseda asjade pärast, mille üle sul nagunii enam kontrolli pole, ei tee sulle head. Parem lase nendest asjadest lahti.

 

 1. Hinga

Järgmisel korral kui sa seisad silmitsi väga stressirohke ja kiire olukorraga, peatu minutiks ja tee nii:

 • Hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja (sinu kõht peaks tõmbuma sissehingates nõgusaks)
 • Kujutle kuidas  kõik see stress sinust väljub iga väljahingamisega
 • Naerata. Teeskle naeratust, kui sa muidu tegelikult naerda ei tahaks. Naeratamine on väga raske, kui su nägu on mossis.
 • Korda hingamist päeva jooksul niipalju kui sa vajad, mõne tunni tagant tööl ja ka kodus.
 1. Lõdvestu

Pärast hingamist tunneta  oma keha ja leia üles kohad, mis on pinges (Krampis lõug? Õlad? vms.) Õrnalt puuduta või masseeri kergelt pinges kehaosi, et neid lõdvestada ( kasulik on samal ajal kujutleda ennast mõnes rahustavas kohas: näiteks rannas, mullivannis, loodusrajal)

 1. Näri rahulikult

Kui sa tahad õppida olema rahulik ja ka kaalust alla võtta, söö rahulikus tempos. Kühveldades toitu kiiruga sisse on oht süüa rohkem kui sa vajad ja kõht võib hakata vaevama. Ole teadlik sööja ja keskendu toidu maitsele, tekstuurile ja aroomile-igal söögikorral. Näri aeglaselt püüdes tunnetada toidu kõiki komponente. Aeglane närimine aitab vähendada ka  hilisõhtusi söömisi.

 1. Naudi oma teekonda

Ainult lõpptulemusele keskenduda võib olla liiga kurnav. Sul on raske ja aeganõudev eesmärk? Jaga see väikesteks mini-eesmärkideks, nii on sul rohkem võimalusi rõõmustamiseks. Kui sa annad endale pidevalt positiivset tagasisidet, aitab see sul paremini keskenduda, julgustab sind ja eesmärgi püstitamise protsess on palju rõõmsam.

 1. Vaata asju suurelt

Järgmisel korral kui tunned et sinu stressitase hakkab mingis olukorras kiiresti tõusma, siis mõtle, kas see asi/olukord on sulle oluline:

 • Järgmisel nädadal?
 • Järgmisel kuul?
 • Järgmisel aastal?
 • Kümne aasta pärast?

Vihje: See polegi oluline. Enamus asju, mis tekitavad sulle stressi praegu, ei ole olulised enam järgmisel nädalal (võibolla isegi järgmisel päeval). Lõpeta muretsemine asjade pärast, mis sind ei puuduta, sest sa lihtsalt kahjustad ennast sellega.

 1. Ära nõua endalt täiuslikkust

Sa pole täiuslik ja sellest pole midagi. Näita mulle inimest, kes väidab, et on ideaalne ja ma näitan sulle alatut valetajatJ Nõudes endalt täiuslikkust (või kelleltki teiselt) tekitab sinus stressi kuna see on võimatu.

 1. Harjuta kannatlikkust iga päev

Allpool on mõned mõtted, kuidas harjutada kannatlikkust, ja ka rahulikkust ning stressitaluvust:

 • Järgmine kord toidupoodi minnes vali kõige pikem järjekord.
 • Pangaautomaadi asemel mine parem pangakontorisse sisse.
 • Tee pikki jalutuskäike läbi pargi või loodusraja.