Kaneel pole mitte ainult köögis kasulik. Siin on 6 võimalust kuidas kaneeli oma aias kasutada

2212
kaneel

Kaneel on väga aromaatne ja sellepärast sobib seda kasutada küpsetamisel ja toiduvalmistamisel, aga see mitmekülgne vürts pole mitte ainult köögi jaoks! Kaneeli tunti juba 2700eKr, see on populaarne maitseaine kõikjal maailmas mis leiab kasutust nii toiduvalmistamisel kui ka meditsiinis.

Kuigi kaneel on väga väärtuslik, saab osta jahvatatud kaneeli ja kaneeli pulkasid suurematest poodidest siiski õiglase hinnaga. Sa ilmselt tahaksid seda ladustada, kui sa näeksid mida kõike saab kaneel teha sinu aias.

  1. Peletab sipelgaid

Kaneel tegelikult tapab sipelgaid. Kaneelipulber lämmatab putukad, kui nad seda sisse hingavad. Kaneeli tugev aroom muudab sipelgatel toidu otsimise raskeks, aga see pole mürgine lastele ja lemmikloomadele. Suur võit!

  1. Kaitseb seente eest

Kui sa puistad kaneeli mulla peale, hävitab see seeni. Kuna kaneel mõjub ainult pinnapealsetele seentele, siis võib olla pead lisaks kasutama ka mingeid muid vahendeid, kuid seda on hea kasutada siseruumide taimedel. Sa saad kasutada kaneeli ka hävitamaks metsaseeni.

  1. Kaitseb istikuid haiguste eest

Kaneeli seenevastased omadused võimaldavad kaitsta istikuid ja taimi mädaniku ja haiguste eest, hoides samal ajal sobivat niiskustaset. Niiskus on kõige võti, lisades mullale kaneeli, kasvavad seemnetest jõulised taimed.

  1. Juur- ja pooketaimed

Sa saad muuta oma roosid (või teised taimed) tugevamaks pärast lõikamist, kui kastad pooked enne istutamist kaneeli pubri sisse, see töötab pisut nagu kasvuhormoon. Kaneel võimaldab su lilledel hästi kasvada.

  1. Ravib haigeid taimi

Püüdke kaneeli puistada taime haige koha peale (koha peale kust olete taime lõiganud), et kiirendada taime paranemisprotsessi ja kaitsta taime edasiste kahjustuste ja haiguste eest.

  1. Hoiab sääsed aiast eemale

Puistades natuke kaneeli taimede ümber hoiab see sääsed ja teised putukad eemale. Putukatele ei meeldi kaneeli tugev lõhn nii et sa saad nautida rahus oma aias olemist isegi õhtusel ajal. Alternatiiviks on maha panna teekotike.