Lihtne viis kuidas kasvatada seemnetest mandariine

3077
mandariinide kasvatamine

Mandariinid on kahtlemata ühed maitsvamaid tsitrusvilju ja sellepärast meeldivad need paljudele inimestele. Nende peen maitse ja imeline aroom muudab nad vastupandamatuks.

See sügisene tsitrusvili on sinu tervisele kasulik. See tugevdab immuunsüsteemi, sisaldab põletikuvastaseid aineid, tugevdab kopse jne.

Õnneks saad sa nüüd kasvatada mandariine oma kodus, kas aias või lillepotis! Sellest artiklist saad sa lugeda kuidas seda imelist tsitrusvilja kasvatada ja sa taipad et see on väga lihtne ja ökonoomne.

Osta mandariini seemned aianduspoest või istandusest. Alternatiivne võimalus on saada seemned ka värskest mandariinist. Pese värsked seemned puhtaks, sest magus mahl võib tekitada seemnetel hallitust.

Täida väike pott poes müüdava istutusmullaga. Kasuta värsket mullasegu, mis sisaldab komposti, turvast ja perliiti (mullamineraal). Vaata, et potil oleks põhja all väikesed augukesed, muidu võib liigniiske muld väikesed idud mädanema ajada.

Kasta mullasegu märjaks ja aseta nõrguma, et liigne vesi ära tilguks. Muld peab olema niiske, mitte vesine.

Külva 2-3 seemet potti. Kata seemned umbes 1,25 cm paksuselt mullaga.

Kata pott läbipaistva kilega või pane pott kilekotti. Kile soodustab seemnete idanemist, sest hoiab mullasegu sooja ja niiskena.

Aseta pott sooja kohta, nagu näiteks külmkapi peale vms Valgus pole selles etapis oluline.

Vesi on vajalik, et hoida mullasegu niiskena, kuid mitte vesisena. Kunagi ära lase mullal läbi kuivada. Seemned peaksid idanema umbes kolm nädalat.

Eemalda kile kohe kui seemned on tärganud. Aseta pott valgusesse, kuid mitte otsese päikese kätte. Ruumi temperatuur peaks olema umbes 21kraadi C. Väldi otsest päikest, mis võib mandariini idud ära kõrvetada.

Istuta taimed üksikult ümber, 10-15cm pottidesse kui nendel on kaks idulehte ja ilmuma hakkavad kaks seemiku lehte. Muld peaks jätkuvalt olema koguaeg niiske.

Toida mandariini puud kogu kevade ja suve, kasutades vedelat  happel põhinevat väetist, mis on mõeldud näiteks rododendronitele või asaleadele. Kasutage väetisest pool pakendil määratud kogusest.

Istuta mandariinipuu suuremasse potti kui see kasvab suuremaks, kasutades järk-järgult suuremat potti. Liiga suurt potti kasutades võib niiskus põhjustada juurtel mädanikku. Alternatiiviks istuta puu kevadel õue, kui sa elad soojas kliimas.