Kunstmuru 8 eelist tavalise muru ees

4391
kunstmuru
kunstmuru

Välismaal kogub aias kunstmuru kasutamine aina enam populaarsust. Mitte ainult sellepärast, et kunstmuru (sünteetiline muru) vajab vähem hooldamist, vaid ka sellepärast, et see aitab sul raha kokku hoida ning üllatuslikult ka keskkonda säästa. Järgnevalt toome välja mõningad kunstmuru kasutamise eelised.

Vee kokkuhoid

On siililegi selge, et kunstmuru sa kastma ei pea ning kui tulevased suved hakkavad olema sama kuumad kui seda oli 2018. aasta oma, siis veearved tõusevad taevasse. Kunstmuru aga ei vaja piiskagi vett, et aastaringi hea välja näha. Niiviisi säästad nii loodust kui raha.

Kerge hooldada

Üks suurim mure päris muruga on see, et seda peab pidevalt hooldama. Lisaks sellele kulub ta kiiresti kohtadest, mida tihti kasutatakse. Eriti kui sul on kodus loomad, kes pidevalt samu radu kasutavad. Kunstmuru nende probleemide käes ei vaevle ning teda on läbi aasta lihtsam kasutada. Ei mingit muru õhutamist enam!

Keskkonda säästev alternatiiv

Nii tobedalt kui see ka ei kõla, on kunstmuru keskkonnale parem kui seda on tavaline. Seda sellepärast, et inimesed kasutavad üldjuhul muru hooldamiseks niidukeid, mis kasutavad bensiini. Kütus, aga ei ole taastuv ressurss. Kunstmuru saad hooldada kasvõi tavalise harjaga.

See on ohutum

Päris muru muutub märjaks saadeks libedaks ning seal on näiteks väikestel lastel kergem libastuda ning kukkuda. Kunstmuru juures sellist ohtu pole, sest see on üldjuhul parema haarduvusega.

Väetada pole vaja

Veel üks keskkonda ning raha säästev punkt. Ilmselgelt ei pea sa kunstmuru puhul kasutama väetiseid. Lisaks sellele hoiad mitte väetamise pealt kokku ka kallist aega ning närvikulu.

Ilusam värv

Kunstmuru hoiab alati oma värvi. Vahet pole kas tegemist on kuima põualaadse suvega või külma, kuid lumetu talvega, kunstmuru oma ilusat erkrohelist värvi ei kaota.

Muru niita pole enam vaja

Sa ei pea enam igal reede õhtul, pärast pikka tööpäeva, muretsema muru niitmise pärast. Kunstmuru püsib ühepikkusena ning ei tekita sulle tüütuid lisakohustusi. Tahad minna pikale puhkusele? Pole probleemi! Ka naaber võib rahulik olla, sest ta ei pea siis sind sinu murupügamisel asendama.

Raha kokkuhoid

Juba mainisime, et oma aias kunstmuru kasutades, hoiad kokku nii veearvetelt, bensiinilt kui väetamiselt. Muru külvamise võid samuti ära unustada. Kokkuvõttes teeb see üpriski arvestatava summa, mille saad hoopis mujal ära kasutada.

Lõpetuseks üks väike pildigalerii, kuidas kunstmuru oma aias ära kasutada: