Kolm Põhjust, Miks Sa Vajad Kalaõli : Su Keha Tänab Sind!

2980
kalaõli

Pole vahet, kas otsid tõhusaimat teed, et maksimaliseerida lihaste kasvu ja kaalulangust, või otsid lihtsalt parimat rada parema terviseni, kalaõli on toidulisand, mille sa pead oma päevasesse dieeti lisama. Turul on müüa väga vähe toidulisandeid, mis pakuvad nii palju kasu, kui seda pakub kalaõli. Olenemata sellest, kes sa oled, see peaaegu täiesti selge, et sina saad sellest kasu.

Kalaõli kasulikud omadused:

  • Tagab normaalse kolesterooli taseme
  • Parandab meeleolu
  • Säilitab luude tugevust

Milleks on kalaõli mõeldud?

Kalaõli on rasvhappe vorm, mis on saadud rasvase kala kudedest. See sisaldab omega 3 rasvhappeid, kaasaarvatud eikosapentaeenhapet ja dokosaheksaeenhapet, mis on saanud kõige enam tähelepanu viimaste aastate jooksul seoses terviseuuringutega.

Inimesed, kes tarbivad oma dieedis suurel hulgal rasvast kala kipuvad mitte vajama toidulisandeid kalaõli kapslitega nii tihti, kui inimesed, kes rasvast kala ei tarbi. Igal juhul peaksid meeles pidama, et erinevad kalasordid sisaldavad suurel hulgal elavhõbedat, mis samuti vajab inimkehas jälgimist.

Kui see elavhõbeda tase organismis tõuseb liiga kõrgele, võib see samuti probleeme tekitada, seega on väga oluline, et sa hoiaksid oma tarbimist tasakaalustatuna. Kalaõli kapslid koos aegajalt tarbitud rasvase kalaga on parim tee ohutult oma vajaduste rahuldamiseks.

Kalaõli toidulisanditel on mitmeid erinevaid kasulikke omadusi. Siin on kolm tähtsamat, mida sa kindlasti teadma peaksid.

  1. Toetab tervislikku kolesteroolitaset

Kalaõli kasutamine võib toetada tervisliku vere kolesterooli taset, seda juba ka kolesterooli puhul, mis jääb normaalsesse vahemikku. Lisades 3-6 grammi kalaõli igapäevaselt oma toitu aitab hoida tervislikku suhet halva- ja hea kolesterooli vahel, samamoodi nagu ka tervislikku triatsüülglütserooli taset kehas, ka juba siis kui need juba on normaalses vahemikus.

Kui sa saad hakata kasutama kalaõli ja pead kinni rikkalikust värskete puu- ja juurviljaderohkest dieedist, toetad sa kogu oma tervist ja heaolu.

  1. Hoiab luud tugevatena

Kui sa jääd vanemaks, eriti naiste puhul, kes on menupausi eas ning kel pole enam standardsed östrogeeni ja progesterooni hormooni tasemed, võivad hakata luud hõrenema, mis võib omakorda tekitada osteoporoosi.

Uuringud on jälginud pika ahelaga polüküllastumata rasvhapete tarbimise mõjusid luu tihedusele ja kaltsiumi tasakaalu menopausis oleval naisel, ja on avastanud, et inimesed, kes tarbivad suuremas koguses rasvhappeid aitavad hoida oma luud tugevatena.

Parim tee luude üldise tervislikkuse ja tugevuse toetamiseks on teha kindlaks, et sa tarbid oma dieedis regulaarselt piisavalt kaltsiumit. Peale selle jälgimist, oleks tark samm hakata tähelepanu pöörama ka oma kalaõli tarbimisele.

On oluline teha kindlaks, et sa saad piisavas koguses nii omega-3 kui ka omega-6 rasvhappeid ning et need oleks omavahel tasakaalustatud suhtes. Liigne omega-6 tarbimine ja vähene omega-3 tarbimine võib tegelikult soodustada madalamat luu-mineraalide tihedust.

  1. Tõstab tuju

Uuringud on näidanud, et kalaõli lisamine regulaarselt oma dieeti võib tõsta meeleolu.

Paljude inimeste dieedid on nii pungil töödeldud toitudest, et tegelikult ei tulene sellest toitumisest kvaliteetset toitumist, mis toetaks tervist. See tekitab kõigest stressi, mis võib teravdada meeleoluhäireid ning tekitada koguni depressiooni ja ärevust.

kalaõli tarbimine aitab toetada serotoniini, mida on nimetatud ka “Hea-tuju” hormooniks, taset kehas. Sa saad tavaliselt peale süsivesikute-rohket söögikorda toiduga serotoniini, mis tekitabki sul lõõgastava ja rahuliku meeleolu. Sel põhjusel söövadki inimesed rohkem süsivesikute-rohkeid toite, kui nad on stressis.

Kalaõli tarbimisega toetad sa serotoniini vabanemist kehas, mis võib aidata stressi kontrolli alla saamisega.

JÄRELDUS

Nagu sa järeldada võid, pakub kalaõli tarbimine palju kasu. Kalaõli ei pruugi sul otseselt aidata kiirema tempoga lihaseid kasvatada, kuid kaudselt on see abiks ning toetab su treeningute kvaliteeti. Mis kõige tähtsam, kalaõli tarbimine tagab sulle üleüldise hea tervise, mis on võti pikajalisemate treeningute jätkamiseks.