Robottolmuimeja võrdlus – Vaatame üle valikud igas hinnaklassis

115

Robottolmuimejate tehnoloogia on teinud viimastel aastatel hüppelisi arenguid, muutudes üha tõhusamaks ja kasutajasõbralikumaks. Tänapäeval võib robottolmuimeja olla kodu koristamise juures hindamatu abiline, olles võimeline iseseisvalt puhastama ning vajadusel isegi ennast laadima. Erinevate hindade ja võimalustega mudelid pakuvad lahendusi igasugustele kodudele, alates väikestest korteritest kuni suurte eramajadeni. Järgnevas robottolmuimeja võrdlus artiklis vaatame põhjalikumalt erinevate hinnaklasside robottolmuimejaid, et aidata valida enda kodu vajadustele vastav seade.

Tehnoloogilised omadused

Liikumis- ja navigeerimistehnoloogia

Robottolmuimejate põhiline funktsioon, mis eristab neid teineteisest, on nende liikumis- ja navigeerimistehnoloogia. Varasemad mudelid kasutasid lihtsaid andureid, mis aitasid vältida kokkupõrkeid ja kukkumisi, kuid uusimad mudelid kasutavad keerukaid kaardistamissüsteeme nagu LIDAR (Light Detection and Ranging) või optilist navigatsiooni. Need tehnoloogiad võimaldavad robotil luua ruumi 3D kaardi, optimeerides koristusmarsruuti ja parandades koristuse tõhusust.

Automaatne laadimine ja aku kestvus

Enamik kaasaegseid robottolmuimejaid on varustatud anduritega, mis tuvastavad aku tühjenemise. Kui aku saab peaaegu tühjaks, naaseb robot automaatselt laadimisjaama. Aku kestvus varieerub tavaliselt 60 minutist kuni mitme tunnini, olenevalt mudelist ja kasutatavatest funktsioonidest.

Rakenduse juhtimine ja nutikas integreerimine

Nutitelefonide rakendused on muutunud oluliseks osaks robottolmuimejate juhtimises. Rakenduste kaudu saab seadistada koristusgraafikuid, jälgida puhastusprotsessi ja isegi juhtida robotit kaugelt. Lisaks on paljud mudelid ühilduvad ka nutikodu assistentidega nagu Amazon Alexa või Google Assistant, võimaldades häälkäsklustega juhtimist.

Hinnavahemikud ja mudelid

Eelarvesõbralikud mudelid

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

 • Hind: Umbes 250 eurot
 • Omadused: Kombineerib tolmuimeja ja põrandapesuri funktsioonid, pakub süsteemset puhastust kaardistamistehnoloogia abil.
 • Plussid: Hea hinna ja kvaliteedi suhe.
 • Miinused: Võib jääda hätta keerukamate takistuste ületamisel.

Keskklassi mudelid

iRobot Roomba 960

 • Hind: Umbes 500 eurot
 • Omadused: Varustatud visuaalse lokaliseerimisega, mis aitab jälgida koristatud ala, samuti tõhus filtrisüsteem ja adaptiivne koristusteekond.
 • Plussid: Väga usaldusväärne erinevatel pinnastel.
 • Miinused: Aku kestvus võib olla lühem kui konkurentidel.

Normaalne keskklassi mudel.

Tippklassi mudelid

Robotec R7 Max

 • Hind: 1200 eurot
 • Omadused: Täiustatud navigatsioon tänu takistusi vältida aitavatele kaameratele, võimas imemisvõime ja mitmekülgne puhastusrežiim.
 • Plussid: Takistuste tuvastamine ja vältimine, tervelt 6900 mAh mahutavusega aku.
 • Miinused: Kõrgem hinnavahemik võib olla eelarve jaoks liiga kõrge.

Robottolmuimeja Robotec R7 Max hiilgab kindlasti ka oma disaini poolest.

Robottolmuimeja võrdlus tabel

Toome välja ka väikese robottolmuimeja võrdlus tabeli. Ütleme muidugi ka kohe ära, et tegelikult need robottolmuimejad väga võrreldavad ei ole, sest nad on lihtsalt nii erinevatest hinnaklassidest.

Xiaomi Mi Roomba 960 Robotec R7 Max
Imemisvõimsus 4000 Pa 900 Pa 6000 Pa
Aku 5200 mAh 4000 mAh 6900 mAh
Märgpesu Jah Ei Pöörlevad mopid
Puhastusjaam Ei Ei Jah
Kaamera Ei Ei Jah

Kokkuvõte

Robottolmuimejad pakuvad kahtlemata suurt mugavust, kuid nende valik sõltub paljuski kodu suurusest, puhastusvajadustest ja eelarvest. Enne ostmist on soovitatav tutvuda erinevate mudelite arvustustega ja kaaluda, millised funktsioonid on teie jaoks olulised. Olgu selleks põrandapesu võimalus, lemmikloomakarvade eemaldamise efektiivsus või lihtsalt igapäevane tolmuime.