Gaasigrill rõdule ja terrassile – mida valiku tegemisel arvestada

1284

Gaasigrillid on väga mugavad kasutamiseks ja tänu oma heale hinna ja kvaliteedi suhtele, on need leidnud tee paljudesse kodudesse. Kui oled uut grilli otsimas, siis siit leiad soovitused, millega arvestada, et leida omale sobiv gaasigrill rõdule ja terrassile, ning kõik muu vajalik, mis puutub grillimisesse. 

Kuidas valida gaasigrill rõdule ja terrassile?

Gaasigrillide valik on väga suur, need erinevad nii suuruse, disaini kui ka mitmete funktsioonide poolest, mis võivad määravaks saada. Seega arvesta sellega, kui palju on sul grilli jaoks ruumi ja mida hindad selle juures. Näiteks, kui palju toidu ettevalmistamiseks mõeldud pinda peaks grillil olema, et saaksid sinna asetada toiduained ja need enne grillimist ette valmistada. 

Tihtipeale on rõdud väiksemad ja seetõttu vali väiksemat sorti gaasigrill rõdule, terrassile ja hoovi võib mahtuda juba suurem mudel. Lisaks gaasigrillile, mis soojeneb kiiresti ja muudab toiduvalmistamise imelihtsaks, sobivad rõdudele ja terrassidele ka elektrigrillid, mis erinevad eelmistest kütteallika poolest. Elektrigrill kasutab soojendamiseks elektrit, gaasigrill aga gaasi. Lisaks nendele kahele tüübile, on ka teisi grille. Näiteks leiab hinnasõbralikke ja väga kompaktseid grille söegrillide valikust, kuhu kuuluvad niinimetatud ufogrillid, aga ka populaarsed keraamilised grillid.

Viimaseks, materjal – soodsamast hinnaklassist gaasigrill rõdule ja terrassile, mis on tavaliselt valmistatud alumiiniumist, maksab umbes paar sada eurot. Kallimad ja kvaliteetsemad roostevabast terasest valmistatud grillid võivad maksta kuni paar tuhat eurot, sõltuvalt suurusest, brändist ja paljust muust.

Kas rõdul grillimine on lubatud?

Olenevalt sellest, kas elad eramajas või kortermajas, kehtivad erinevad nõuded selles osas, kas rõdul tohib grillida. Kui soovid asetada gaasigrilli kortermaja rõdule, tuleb selle jaoks uurida nõusolekut teistel ühistu liikmetelt. Mõnes ühistus võivad olla reeglid juba määratud ja juhul, kui on otsustatud, et rõdul grillimine on keelatud, siis kahjuks pole seda võimalik teha, kui ühistu ei otsusta teisiti. Sama võib kehtida ka ühistu alal grillimisega, mistõttu soovitame enne grilli soetamist uurida täpsemalt, millised regulatsioonid kehtivad.

Juhul, kui sa elad eramajas, saad ise otsustada, kuhu ja kuidas oma grill paigutada. Aseta gaasigrill rõdule, terrassile või aianurka vastavalt oma soovile, kuid veendu alati, et tagatud oleks ohutu kasutamine.

Telli gaasigrill ja teised grillitarvikud e-poest

Selleks, et kõige mugavamal viisil lähenevaks grillimise hooajaks valmistuda, leia kõik vajaminevad tarvikud e-poest. Kaup24 kui ka Hansapost pakuvad laia tootevalikut, kust valida sobiv gaasigrill rõdule ja terrassile kui ka muud tarvikud, mis muudavad toidu valmistamise grillil lihtsamaks. Soetades kõik vajamineva e-poest, hoiad kokku iseenda väärtuslikku aega ja saad osa suurest ning kvaliteetsest tootevalikust, kust leiab midagi igale eelarvele ja maitsele vastavalt. Avasta tooted ja valmistu grillhooajaks juba täna!