Varstolmuimeja valimine lihtsaks ning selgeks

2658
varstolmuimeja
varstolmuimeja

Varstolmuimejad on väga mugavad tolmuimejad, kuna nad saavad elektrit akust. Seetõttu ei ole sul koristamisel vaja jälgida kaasas lohisevat juhet ega muretseda pistikute asukohtade pärast. Koristamine võtab tänu sellele vähem aega. Tavaliselt on varstolmuimejad, nagu nimigi ütleb, varre kujulised. Nad on palju kergemad kui juhtmega traditsioonilised tolmuimejad ning nendega on väga lihtne manööverdada. Neid saab vaevata kasutada treppide või auto puhastamiseks.

Algselt olid varstolmuimejad vaid teiseks tolmu imemise vahendiks juhtmega tolmuimeja kõrval, kuna esialgu oli varstolmuimeja võimsus madal. Tänapäevased varstolmuimejad suudavad täielikult asendada juhtmega tolmuimeja, sest nad on võimsa mootoriga ning nende tööaeg on parajalt pikk.

Juhtmeta varstolmuimeja tüübid

Akuga varstolmuimejaid on peamiselt kolme tüüpi.

Varstolmuimeja, mis varre eemaldamisel muutub käsitolmuimejaks. See on kõige levinum varstolmuimeja tüüp.

Silindertolmuimeja, mis oma kuju poolest meenutab traditsioonilist juhtmega tolmuimejat. Tema korpusel on rattad ning korpuse külge kinnitub imemisvoolik koos imemisotsakuga.

Püstised tolmuimejad, mis on võimsamad, kui varstolmuimejad, kuid raskemad ning nendega on keerulisem manööverdada. Samas on nende tööaeg pikem ja tolmukanister on mahukam.

Enamasti on varstolmuimejad ilma tolmukottideta. See hoiab kokku raha, samas on tolmukottidega tolmuimejad mahukamad ja kasutaja puutub vähem tolmuga kokku.

Kui kallid on varstolmuimejad

Hind sõltub toote brändist ja tehnilistest andmetest. Enamasti kehtib see, et odav pole hea kvaliteediga ega piisavalt võimas, et raskemate purukeste ja sodiga toime tulla. Kuid kõige kallim ei pruugi olla kõige parem. Jälgima peaks tehnilisi andmeid nagu imemisvõimsus, mootori võimsus, aku mahutavus ja tööaeg.

Mida jälgida varstolmuimeja valimisel

Varstolmuimeja muutmine käsitolmuimejaks annab tolmuimejale palju funktsionaalsust lisaks. Sagedasti on varstolmuimejaga kaasas palju erinevaid otsakuid, mida kasutada näiteks lae, polstri või vaiba puhastamiseks. Paljudel varstolmuimejatel saab pika toru ehk varre eemaldada, nii muutub see käsitolmuimejaks. Käsitolmuimejat on hea kasutada näiteks autoistmete puhastamiseks või lagede ja kapipealsete korrastamiseks.

Paljudel varstolmuimejatel kaks ühes võimalust pole, nii et enne ostmist peaksid järele mõtlema, millised vajadused sul on. Müügil on ka vaid käsitolmuimejad, need on soodsamad kuid nendega saab koristada vaid kerget puru väikeses piirkonnas.

Varstolmuimeja aku kestvus

Aku juures tuleks tähele panna selle laadimisaega. Samuti aku mahutavust ning tööaega erinevates puhastusrežiimides. Mida võimsama režiimi valid, seda lühemaks jääb tööaeg. Kui kodu on suur ja koristamist palju, siis pole kuigi mugav aku laadimiseks koristuses pause teha. Paljudel varstolmuimejatel on võimalik lisaks osta teine aku ja seda siis vajadusel koristamise käigus vahetada.

Li-ioonaku akud laevad kiiresti ning on pikema tööajaga.

Laadimisaeg on väga erinev, mõnedel vaid tund, kuid teistel kuni 16 tundi.

Tööaeg võib varieeruda kümnest minutist kuni tunnini.

Kui kasutada varstolmuimejat kõige võimsamas režiimis, väheneb tööaeg drastiliselt. Mõni töötab sel juhul vaid 7 minutit.

Tolmukonteiner

Varstolmuimejate tolmukonteiner on palju väiksem, kui juhtmega tolmuimejatel. Vahe võib olla isegi üle kolme korra. Seega tuleb varstolmuimeja tolmukonteinerit palju sagedamini tühjendada.

Enamasti on varstolmuimeja tolmukonteiner ilma tolmukotita, seega puutud sa tolmuga kokku, kui konteinerit  tühjendad või puhastad.

Kaal

Varstolmuimejaga on poole kergemad, kui juhtmega tolmuimejad. Enamasti kaaluvad varstolmuimejad kolme kilo ümber, kuid juhtmega tolmuimejad on raskemad kui kuus kilo. Kaal on tähtis, kuid tähtis on ka varstolmuimeja tasakaal. Raskem varstolmuimeja ei olegi nii raske käes hoida, kui ta on tootja poolt õigesti tasakaalustatud.

Kasutamismugavus

Tasub mõelda ka järgnevate omaduste peale:

  • LED valgustus, mis on peaharja esiosal ning aitab märgata mustust ja tolmu nurkades ja pimedates kohtades
  • Liikuv vars, mis teeb koristamise voodite ja kappide alt hõlpsaks.
  • Lüliti – mõnedel mudelitel tuleb lülitit all hoida, et tolmuimeja töötaks. See lahendus on tehtud aku kestmise nimel, kuid pole kuigi mugav.
  • Varstolmuimeja hoiustamine – kas see seisab ise püsti, saab teda seinale kinnitada või on sel alus, mille peal see seisab.
  • Aku näidik on samuti kasulik, siis on teada, kaua veel koristada saab.

Kokkuvõte

Tänapäevased varstolmuimejad on juba piisava imemisvõimsusega ja pika tööajaga, et saavad asendada kohmakaid vooluvõrgust töötavaid traditsioonilisi tolmuimejaid. Nad ei jää enam hätta vaipade puhastamise aga kivikest imemisega, pealegi on nad väga funktsionaalsed ja kasutatavad erinevates kohtades ning pindadel.

Hea varstolmuimeja valimist saad alustada varstolmuimeja e-poest.