Karbi meisterdamine

17869
karbi meisterdamine

Karbi meisterdamine pole mingi tuumateatus. Juhend, kuidas meisterdada ise üks tõeliselt iluskarp.

VAJA LÄHEB: pappi, paberit(riiet), PVA liimi, kääre, paela, joonlauda, pliiatsit, (vaiba)nuga papi lõikamiseks ja osavaid näppe käsitöö valmistamiseks.

1.Papist lõigata välja setailid-suurus omal soovil-kokku 6tk. 2tk-põhi+kaas; 2tk-karbi pikemad servad(sama pikad, kui põhi ja kaas); 2tk-lühemad servad(sama pikad, kui karbi laius). Kõrgus omal soovil-pildil 6cm kõrge.

karbi meisterdamine
2.Aseta põhi+serv+kaas paberile ja liimi need.Jälgima peaks, et detailide vahele jääks umbes 5mm vahet. Seejärel tulebära lõigata nurgad. Nüüd liimida ka paberi ääred, mis üle, papile. Jälgi nurki, et nurgad tuleksid kenad.

karbi meisterdamine
3.Sama teeme ülejäänud kolme karbi servaga. Jälgima peaks, et pikem papiosa jääks keskele. Samuti peab olema paberit niipalju, et see ulatuks ümber papi + 2cm ülejäävat osa. Enne liimida ühelt poolt ja siis teiselt poolt.Siin samuti lõigata ära nurgad ja keskmes olevatelt painutuskohtadelt(mitte pappi) lõigata välja väikesed kolmnurgad, et saaks riba painutada raamiks.

karbi meisterdamine
4.Nüüd liimida servaderiba karbi põhjale.Jälgima peaks, et jääks ühtlasele kauguseleja et kaas ikka kenasti peale püsib.
5.Kui soovite karpi kinnitada paelaga, siis nüüd on viimane aeg pael liimida.

karbi meisterdamine
6.Kui karp kenasti vormis ja koos, siisvõite sisemusse liimida paberi. Karbi sisu võib vabalt jagada ka mitmeks väiksemaks osaks, kasutada selleks väikseid papiribasid(nagu näha viimasel pildil). Võib teha mitmevärvilise paberi või riidega. Karpi võib kaunistada pärlite või muude detailidega.
Seejärel ongi karp valmis. 🙂

1366288950-66_37072da4b570d3e962f18fe3c892355c