Näomaalingud lastele

5968

Laste näomaalingute puhul on kõige lihtsamad pildid ja kujundid tavaliselt ka kõige populaarsemad. Näomaalingute tegemine on üks vahva ja lihtne moodus sünnipäevad ja muud tähtpäevad pisut erilisemaks teha. Lapsed armastavad oma loomingulisust värvide kaudu väljendada. Juhendis on toodud mõned näpunäited, kuidas lastele näomaalingute tegemine ühtaegu ohutuks ja lõbusaks muuta.

Erinevad kujundid

Kõige lihtsam ja lõbusam on näomaalingute tegemisel erinevaid kujundeid kasutada. Efektse mulje jätab nii põsele joonistatud erkpunane süda kui ka rida väikeseid tähekesi. Lastele sobiliku värvilise näomaalingu-kujunduse aluseks võivad olla ka iseäralikult kombineeritud ruudud ja ringid. Ovaalsed ringid võib sünnipäeva puhul mõne liigutusega näiteks õhupallideks muuta. Valdavale osale lastest (eriti tüdrukutele) meeldib väga ka lihtne ümmargune naerunäoke.

Sõnad ja laused

Sünnipäevade ja pühade puhul on üheks maalinguvõimaluseks värviliselt kirja pandud temaatilised sõnumid ning nimed. Peomeeleolu väljendava näomaalingu jaoks piisab sellest, kui lapse nimi või mõni lühike lause väikeste vahvate õhupallidega kombineerida. Efektse ja värvilise tulemuse saab kergesti ka siis, kui iga nimetäht erineva värviga teha.

Loodusest inspireeritud näomaalingud

Ümbritsevast loodusest pärit kujundeid pole samuti kuigi keeruline järgi teha. Näiteks lilled, lepatriinud ja liblikad on laste seas populaarsed ning neid on lihtne joonistada. Väikese liblika võib teha täpselt nendes toonides, mis lapsele meeldivad. Maalinguks võib kombineerida lihtsaid lilleõisi, kus iga kroonlehe jaoks on erinevat värvitooni kasutatud. Lastele, eriti poistele, võivad peale minna ka maod, kalad ja ämblikud.

Teisi lihtsad ja vahvaid võimalusi

Lastele võib valida anda veel mitmesuguseid lihtsalt tehtavaid ning huvitavaid näomaalinguid. Superman, Ämblikmees ja teised populaarsed tegelased lähevad alati lastele peale ning neid on võrdlemisi kerge järgi aimata. Sünnipäevapidudel eelistavad lapsed sageli kloune, piraate, haldjate võlukeppe, tiaarasid, sünnipäevakoogikesi, peomütsikesi ja värvilisi paberkrusse kujutavaid maalinguid. Suur menu on ka jalgpallidel (eriti poiste seas).

Kasulikke näpunäiteid

  • Näomaalingute tegemiseks tuleb muretseda spetsiaalselt selleks mõeldud värvid ja töövahendid. Tavalisi õli- ja muid värve selleks kindlasti kasutada ei tohi, sest need võivad põhjustada allergiat.
  • Enne näomaalinguga alustamist tuleb lapse nahk alati üle kontrollida. Katkise ja kriimustatud naha peale ei tohi värvida. Sellisel juhul võiks maalingu teha pigem käelaba tagaküljele või käsivarrele (eeldusel, et nahk on terve).
  • Selleks, et lastel oleks erinevate maalingute seast lihtsam valida, võiks koostada tutvustava albumi.
  • Vigade parandamiseks tasub niisked salvrätikud ja vatitupsud alati käepärast hoida.
  • Targem on erinevate piltide ja kujundite joonistamist esmalt kodus paberi peal harjutada, et laste peal kõik kohe välja tuleks.

Näomaalingud on hea viis laste peod ja piknikud lõbusamaks muuta ning parajalt lihtsad ja efektsed maalingud saavad laste seas tõeliseks tõmbenumbriks.