Nahatoonile sobiva juuksevärvi valimine

11547

Juuste värvimine on lõbus ja taskukohane moodus oma välimuse värskendamiseks. Kauni värvi leidmiseks tuleks aga vaadata mõnd juuksevärve ja nahatoone sobitavat tabelit. Üldmuljelt silmas pidades, on oluline valida selline juuksevärv, mis nahatooniga kokku läheks. Värv, mis loomuliku nahatooniga muidu koos ei esine, võib jätta kokkusobimatu mulje ja ei lase loomulikul ilul löögile pääseda. Jumega samale skaalale paigutuv juuksevärv aga aitab näojooni esile tuua ja nägu raamida.

Nahatooni määramine
Selleks, et valida jumega sobiv juuksevärv, tuleb esmalt oma nahatoon kindlaks määrata. Üldjoontes liigituvad kõik nahatoonid kahte suurde gruppi: soojad ning külmad. Oma nahatooni kindlaksmääramiseks on mitmeid mooduseid. Üheks võimaluseks on lähtuda oma loomulikust juukse- ja silmavärvist.
Inimestel, kel on helepruunid, kuldset tooni, pruunid või roheka varjundiga silmad, on suurema tõenäosusega soe nahatoon. Ka loomulikult heledaks toonitud juuksesalkude, pruunide juuste ning kuldse alatooniga hallide juustega inimesed liigituvad enamasti siia gruppi.
Siniste, hallide või tumepruunide (teatud valgusega isegi mustade) silmadega inimesed on sagedamini külma nahatooniga ning nende loomulik juuksevärv on enamasti kas tuhkblond, tuhkjas pruun, mustjas pruun või päris must. Kui nende inimeste juuksevärv vananedes muutub, siis enamasti valgeks-halliks või halliseguseks.
Kui ülaltoodud jaotus ei aita siiski nahatooni määratleda, tuleks vaadata nahka ennast. Kui nahk on kahvatu (nii valgete kui pruunide toonide puhul), roosaka alatooni ja kahvatupunaste tedretähnidega, on suure tõenäosusega tegu külma nahatooniga. Kui nahal on aga kollakas toon ja tedretähnid on tumedad või pruunikad, on nahatoon pigem soe.
Teinekord on abi ka sellest, kui vaadata käeseljal läbi naha kumavaid veresooni. Kui need on loomuliku valguse käes vaadatuna sinaka värviga, on nahatoon pigem külm, kui aga roheka värviga, siis on tavaliselt tegu sooja nahatooniga.

Millist juuksevärvi eelistada?
Täiesti normaalne on proovida mõnd värvitooni, mis on loomulikust värvist palju heledam või tumedam. Samas on oluline, et valitud värv jääks loomuliku värviga sama tüüpi toonide skaalale. Vastasel juhul jääb tulemus võõristav. Üldjuhul peaksid sooja nahatooniga inimesed ka juuksevärvi puhul soojade toonide juurde jääma ning otsustama kuldsete ja sügavate alatoonidega värvide kasuks nagu meeblond, kastanpruun või kuldpruun. Külma nahatooniga inimesed peaksid seevastu jääma jahedamate toonide juurde ning valima neutraalse, sinaka või lillaka varjundiga värvid nagu tuhkblond või sinakas-must.

Kui soovid kindla peale minna ning professionaalse juuksuri juures aega kinni panna, siis mine http://www.beautyfy.ee/ ning otsi endale sobiv aeg ning salong ning saad kinnitada broneeringu reaalajas.