Mask värvimisest kahjustatud juustele

4206

Vaja läheb

  • veerand tassi oliiviõli (umbes 60 ml)
  • ühte munakollast
  • ühte küpset avokaadot
  • veerand tassi kookospiima
  • pool tassi õunäädikat
  • juuksevärvi pealekandmiseks mõeldud pintslit (soovi korral)
  • dušimütsi või kilekotti
  • šampooni
  • vannilina

Regulaarne juuste värvimine võib juuste seisukorrale halvasti mõjuda. Siinses juhendis tuuakse välja, kuidas kahjustatud juukseid koduste vahenditega turgutada. Erinevalt poest ostetavatest toodetest saab omatehtud vahendeid vastavalt juustel esinevatele kahjustustele just enda jaoks sobivaks timmida. Lisaks on kodused abivahendid sageli odavamad kui kosmeetikafirmade tooted.

447

Koduse juuksehooldusvahendi valmistamine

Kõigepealt tuleb avokaado väikeses kausis ära purustada ja pastataoliseks massiks muuta, siis lisada sellele munakollane ning segada, kuni segu muutub kreemjaks. Seejärel tuleb pidevalt segades tasapisi lisada kookospiim. Oliiviõli tuleb lisada natukesehaaval. Kui segu hakkab nii-öelda lagunema ehk koostisained ei segune, ei tohi õli enam lisada ja segule tuleb hoopis kookospiima juurde valada, kuni see uuesti pastalaadseks muutub.

448

Juuksed puhtaks pesta ja muud hooldusvahendid eemaldada

Kui mask on valmis, tuleb see kõrvale panna ja juuksed tavalise šampooniga ära pesta. Puhastesse juustesse tuleb seejärel pool tassi õunaäädikat kanda ja see korralikult sisse hõõruda. Ühe minuti möödudes võib äädika välja loputada. See eemaldab kõik juuksehooldusvahendite jäägid, millest tavalisel šampoonil jõud üle ei käi. Täiesti puhaste juuste peal avaldub koduse niisutava juuksemaski toime kõige paremini.

449

Mask peale kanda

Kui juuksed pestud ja õunaäädikas välja loputatud, tuleb juustest rätikuga liigne vesi välja kuivatada, nii et nad oleksid niisked, aga ei tilguks. Seejärel tuleb avokaado, muna, kookospiima ja õli segu kas käte või pintsli abil juustesse kanda. Alustada tuleb juuksejuurtest ja lõpetada rohkem tähelepanu vajavate otstega, kus juuste halb seisukord tõenäoliselt kõige rohkem avaldub. Juuksed peavad niisutava maskiga üleni kaetud olema.

450

Mask mõjub

Juustesse kantud hooldusvahendil tuleb lasta mõjuda. Selleks tuleb juuksed pea peal krunni keerata ja dušimüts pähe panna. Dušimütsi puudumisel võib kasutada hoopis kilekotti. Soovi korral võib veel saunalina ka ümber pea keerata, et juuksed eriti soojas püsiksid. Maskil tuleb paar tundi toimida lasta, süvahoolduse jaoks võib seda ka üleöö juustes hoida.

460