Kosmeetika- ja hügieenitooted tervise ning ilu heaks

3487

Kosmeetika- ja hügieenitooted hõlmavad suurt hulka erinevaid pesuvahendeid ning hooldustooteid. Rangelt võttes ei saa ainult hügieeni eest hoolitsemiseks mõeldud tooteid küll kosmeetikavahenditega kokku panna, ent igapäevaelus kipub see piir pigem ähmastuma. Järgnevates sammudes on toodud ülevaade põhilistest kosmeetika- ja hügieenitoodetest, mida kaunima ning tervema peegelpildi saamiseks tingimata kasutama peaks.

Nahale värske ilme

Sobiva nahahooldustoote leidmiseks tuleb silmas pidada nahahoolduse kolme põhimõtet: kaitsta, taastada, toita. Üleilmne kosmeetikatööstuse pealetükkivus on paljudele naistele vastukarva ning seepärast eelistavad nad endale ise looduslikke hooldusvahendeid valmistada.

 

Kui soovid kindla peale minna ning professionaalse kosmeetiku juures aega kinni panna, siis mine http://www.beautyfy.ee/ ning otsi endale sobiv aeg ning salong ning saad kinnitada broneeringu reaalajas.

Õnneks on kõik vajalikud koostisained köögisahtlis ja külmkapis (veel parem kui aias) enamasti juba olemas. Koduse kosmeetika valmistamine on küll aeganõudev, aga omatehtud hooldusvahendid on sageli tõhusamadki kui poetooted. Selle kõige juures ei tohi aga unustada põhireeglit: toiduallergia puhul ei tohi vastavaid tooteid ka looduskosmeetikas kasutada.255

Sileda ja veatu naha ning kauni jume saamiseks peab igapäevase nahahoolduse käigus kindlasti pöörama tähelepanu päikesekaitsele. Kuivõrd päikeseenergia võib nahka tõsiselt kahjustada, ei tohi mingil juhul vaadata mööda nahahooldustoodetest, mis pakuvad tõhusat ja kestvat kaitset UVA- ning UVB-kiirguse eest.

Tervete juuste heaks

Juuksehoolduse puhul eelistavad inimesed enamasti tooteid, mis muudavad juuksed tugevamaks ja tervemaks, lisavad läiget ning rõhutavad loomulikku juuksevärvi. Selle kõigega saavad juuksehooldusvahendites sisalduvad silikoonid enam kui hästi hakkama. Tänuväärsel kombel leidub kaubandusvõrgus terve hulk erinevaid hooldusvahendeid nagu šampoonid, juuksevärvid, niisutavad seerumid, kvaliteetsed palsamid ja palju muud.

256

Hammaste hooldamine

Suurem osa poelettidel olevatest hambapastadest sisaldab suures koguses fluoriidi ning muid hammaste valgendamiseks kasutatavaid keemilisi koostisaineid nagu titaandioksiidi ja parabeene. Teadupärast aitab fluoriid ennetada hammaste lagunemist, aga suurtes kogustes, eriti kui seda leidub nii joogivees kui hambapastas, võib fluoriid tervisele ohtlik ning lausa mürgine olla. Seepärast on valge naeratuse saamiseks targem hoopis söögisoodat kasutada.

257

Kehalõhn

Ehkki poodides leidub hulganisti erinevaid higistamisvastaseid vahendeid ja deodorante, on kehalõhnade kontrollimiseks kõige parem siiski looduslikke mineraalsoolasid kasutada. Nimelt sisaldavad paljud antiperspirandid alumiiniumi ning hiljutise teadusliku uurimuse kohaselt võib alumiinium põhjustada nahaärritusi. Kui mineraalsoolasid ei ole võimalik kasutada, tuleks otsida alumiiniumivabu deodorante. Peale nahapooride sulgemise pärsivad antiperspirandid ka higistamist, mille eesmärgiks on kehast mürke välja viia ja kehatemperatuuri reguleerida.

258

Parfüümi kasutades tuleb aga silmas pidada, et lõhnaaineid – petrooleumi baasil valmistatud sünteetilised ühendid – seostatakse allergiate ning mitmesuguste hingamisprobleemidega.

Koostisainete nimekiri

Pea kõik tööstuslikult toodetud kosmeetikavahendid sisaldavad potentsiaalselt kahjulikke koostisaineid. Parim soovitus on olla neist teadlik ning kontrollida iga toote puhul koostisainete nimekirja. Samuti võib poelettidelt otsida Ecocert märgistusega tooteid, mille valmistamiseks on kasutatud ainult looduslikke komponente ning mille kasutamisega ei kaasne terviseriske.

259