OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hennat kasutatakse loodusliku värvina nii juuste toonimiseks kui nahale maalingute tegemiseks. Lähis-Idas, Aafrikas ja Indias on seda laialdaselt kasutatud juba aastatuhandeid. Viimastel aastatel on henna ka läänemaailmas uuesti populaarsust kogumas ning seda kasutatakse nii loodusliku juuksevärvina kui ajutiste hennamaalingute tegemiseks. Hennapasta segamisel on abiks järgmised näpunäited.

 

24 tundi enne kasutamist

Henna tuleks valmis segada 24 tundi enne kasutamist. Selleks tuleb kaussi valada pool tassi hennapulbrit ja veerand tassi sidrunimahla ning segada kuniks moodustub ühtlane, ilma tükkideta pastataoline mass. Seejärel tuleb hennapasta toidukilega kinni katta, nii et segu sisse kusagile õhutaskuid ei jääks. Nüüd tuleb pastal 12 tundi mõne sooja koha peal seista lasta.

 

Suhkru lisamine

Pärast 12 tunni möödumist võib toidukile ära võtte ning segule teelusikatäie suhkrut lisada. Suhkur muudab henna niiskemaks ja kergemini pealekantavaks (nii juustele kui nahale). Viimase asjana võib pastale eeterlikku õli lisada. Hea valik on näiteks teepuuõli või eukalüptiõli. Hennapasta tuleb seejärel uuesti korralikult läbi segada, toidukilega katta ning veel 12 tunniks seisma jätta.

 

hennalemon

Vajadusel võib lisada sidrunimahla

Nüüd on henna pealekandmiseks valmis. Pasta peaks olema ühtlase konsistentsiga -mitte liiga vedel ja tilkuv. Kui pasta tundub aga liialt paks, võib selle sisse ettevaatlikult vähehaaval sidrunimahla segad – paar tilka korraga, kuni saavutatud on soovitud tulemus.