Veiniriiulid

4021
Veiniriiul

Kui entsüklopeediliste teadmistega veinieksperdid välja arvata, ei leidu just palju neid inimesi, kes tunneksid vajadust eraldi veinikeldri järele. Veiniriiulil see-eest on koht igas majapidamises. Erinevalt veinikeldrist, ei eelda veiniriiuli muretsemine suuri rahalisi vahendeid. Pigem võiks öelda, et veiniriiul on justkui investeering majapidamise esteetilise külje täiendamisse. Selleks, et väärtustada veinipudelite dekoratiivset väärtust ei pea isegi suurem asi veinisõber olema, elegantne veiniriiul muudab iga ruumi väljapeetumaks ja stiilsemaks.

Veiniriiulite puhul hinnataksegi välist külge sageli enam kui praktilist ja ses pole ka midagi imestada. Spetsiaalselt pudelite hoidmiseks mõeldud riiulitel asuvad pudelid külili, et kork püsiks niiskena ning vein riknema ei hakkaks, aga riiulite endi välimus on puhtdekoratiivne ning õige kujundusega riiul aitab täiustada mis tahes ruumi esteetilist külge.

Veiniriiul

Veniriiuleid toodetakse igale maitsele ja igas hinnaklassis. Valik erinevate kuju ja suurusega veiniriiulite seas on tõepoolest suur. Sobivaima riiuli leidmisel on määravaks see, kuhu riiul paigutatakse. Mõni väiksem veiniriiul võib asetseda näiteks köögikapi peal. Mõni teine on aga nii suur, et võtab enda alla terve toanurga. Leidub riiuleid, kus veinipudelid asetsevad püstiselt või hoopis paralleelselt põrandapinnaga. Mõningate veiniriiulite puhul peidetakse pudelid aga hoopis kapiuste taha.

Veel üks asi, millega tuleb kindlasti arvestada, on ruumi kujundus, kuhu veiniriiul paigutada tahetakse. On see modernne, või hoopis Prantsuse maakodu, gooti või taluhoone stiilis? Niisama palju kui on erinevaid kujundussuundi on ka erinevaid veiniriiuleid.

Järgmise sammuna tuleb mõelda sellele, kust sobivat veiniriiulit otsida. Ehkki esimesena turgatab pähe ilmselt veinipoe külastamine pole see siiski õige valik. Lähenegem asjale loomingulisemalt. Antikvariaadid, taaskasutuskeskused, teise ringi poed, väikesed butiigid ning isegi toidupoed ja suured kaubanduskeskuste ketid – kõik need võivad pakkuda leidmisrõõmu. Antikvariaatides tuleb enamasti arvestada küll kallima hinnaga, aga sealsed esemed on üldjuhul ainulaadsed ning tõestanud oma vastupidavust.

Leidub ka selliseid veiniriiuleid, mille kasutusvõimalused ei piirdu vaid pudelite hoiustamisega – mõnel riiulil on lisaks veel eraldi võimalus veiniklaaside hoidmiseks ning isegi tööpind. Riiulid, millel on metallist raam ja puidust tööpind on seejuures kaunis universaalsed ning sobivad eri stiilis kujundatud tubadesse ja köökidesse. Ühtaegu silmale kenad ning maitsekad riiulid pälvivad alati ka külaliste tähelepanu. Ühtlasi on klassikalise kujundusega riiulitele on märksa kergem sobivat kohta leida, kui väga spetsiifilist stiili esindavatele veiniriiulitele.

Mitmed puidust riiulid langevad samuti sellesse viimasesse kategooriatesse. Erinevalt metalli ja puidu segust kipuvad täispuidust riiulid esindama pisut formaalsemat stiili ning sobivad paremini elutuppa või söögituppa kui kööki. Ehkki riiulil võib olla sadade eurode väärtuses kvaliteetveine, jääb puidust riiul oma anonüümsuses elegantseks ja väljapeetuks.

Veiniriiul

Ka väiksemate, köögi puhvetikapi või laua peal asetsevate veiniriiulite valik ulatub seinast seina. Nelinurksed või ümarate joontega – väike veiniriiul mõjub õiges keskkonnas nagu kunstitaies. Seejuures on oluline silmas pidada, et muude pindade peale paigutatavaid riiuleid ei tohi kunagi asetada pliidi või ahju lähedusse või mujale, kus temperatuur pidevalt palju kõigub. Ühtlasi tasuks jälgida, et veiniriiul ei jääks päevasel ajal otse päikese kätte.

Majapidamises olevaid väikeseid kujunduselemente ühendab see, et neid võib soetada kõikvõimalikes eri stiilides, nii et igaühel on voli oma kodule endale meelepärane nägu anda. Veiniriiulid sobivad suurepäraselt ka kingituseks, aga ennekõike on need kujunduselemendid ning veel üks võimalus oma maitset ja stiili väljendada. Stiilse majapidamise loomisel tuleb dekoratiivsus funktsionaalsusega samale pulgale seada. Sel moel sisseseatud elamine mõjub inimestele ligitõmbavalt ning tulemuseks on õdus kogunemispaik, kus sõpru ja muid külalisi võõrustada.