Veekindla markeri plekid riietel

6494
Veekindel marker

Vaja läheb:

  • soola
  • juukselakki, vatitikke, paberrätikuid
  • küünelakieemaldajat ja puhast lappi
  • viinakivi ehk kremortartari
  • sidrunimahla
  • WD-40
  • hambapastat

Kõik, kes on kunagi oma riided veekindla markeriga ära määrinud, teavad, et riideeseme niisama pesumasinasse viskamine ei aita plekki välja saada. Veekindlast markerist jäänud jälgede eemaldamiseks on mitu erinevat nippi, mida võib kasutada erinevate kangaste puhul. Pleki täielikuks eemaldamiseks tuleb sellega võimalikult kiiresti tegeleda. Järgnevalt mõned puhastusmeetodid veekindla markeri eemaldamiseks.

Küünelakieemaldaja

Üks tõhusamaid abivahendeid veekindla markeri plekkide eemaldamiseks riietelt on küünelakieemaldaja. Esmalt tuleb plekilisele kohale pisut küünelakieemaldajat kanda ning seejärel tuleb küünelakieemaldaja puhta lapi abil ettevaatlikult plekilise koha sisse hõõruda. Kui plekk sel moel välja saab, võib riideeseme veel tavapäraselt üle pesta.

Soolapesu

Teine hea moodus markerist jäänud jälgi riietelt välja saada, on pesta määrdunud ese pesumasina kõige jahedama programmiga ning kasutada tavapärase pesuvahendi asemel hoopis tassitäit soola. Soolapesu aitab plekid välja saada või muudab need vähemalt heledamaks.

Juukselakk

Juukselakk plekilisele kohale

Kui plekk pole eelmiste võtetega veel välja läinud, võib proovida järgmist nõksu: määrdunud ese tuleb lauale laotada ning määrdunud koha alla lauale paberrätik panna; seejärel tuleb määrdunud kohale juukselakki lasta ja plekilist kohta vatitikuga tupsutada. Sageli aitab see plekki läbi riide ajada, nii et markeri jäljed jäävad all olevale paberrätikule. Samas tuleb olla ettevaatlik, et plekki vatitikuga mitte laiali ajada – see võib olukorra hoopis hullemaks muuta.

WD-40

Plekilise koha WD-40ga töötlemine võib samuti aidata plekki välja saada, eriti kui tegu on paksema või jämedamakoelisema kangaga. Pleki eemaldamiseks tuleb määrdunud kohale pisut WD-40 kanda ja plekki paberrätikuga tupsutada.

Viinakivi ja sidrunimahl

Esmalt tuleb segada kokku võrdses osas viinakivi ja sidrunimahla. Seejärel tuleb nii plekiline koht kui ümbritsev ala (riidel) saadud seguga paksult kokku määrida. Kui segu on mõned minutid toimida saanud, tuleb määrdunud riideese pesumasinas tavalise programmiga ära pesta.

Hambapasta

Hambapasta

Lisaks muule võib pleki eemaldamiseks kasutada hambapastat: plekilisele kohale tuleb paberrätikuga hambapastat hõõruda ning see siis ära pesta. Vajadusel tuleb protseduuri korrata.
Kõigi ülalkirjeldatud meetodite kasutamisel peaks veekindlast markerist jäänud plekk kas täielikult või suuremalt jaolt välja tulema.