Isetehtud kingitused, mis sobivad lastele meisterdamiseks

3896
Värvised käed

Laste tehtud kingitused muudavad mis tahes tähtpäevad iseäranis eriliseks. Isegi kaheaastased põngerjad oskavad lähedastele imearmsaid väikeseid kingitusi meisterdada. Järgnevalt pakume mõningad lihtsad kingiideed, millega igas vanuses lapsed hakkama saavad.

 

Isikupärastatud pildiraamid

Tavalise puidust pildiraami kaunistamine on jõukohane nii väiksematele kui suurematele lastele. Selleks on vaja neile vaid sobivad töövahendid ette anda. Päris väikestel lasteaialastel on hea näiteks kleepse ja värvilisi paberitükke kasutada. Suuremad lapsed võivad pildiraamid aga hoopis akrüül- või keraamikavärvidega üle võõbata ning kirjutada iga raami alla erilise sõnumi/õnnitluse. Värvivaliku määrab juba suuresti konkreetne sündmus, milleks kingitus valmib. Näiteks jõulude jaoks valmivad pildiraamid võib värvida punaseks või roheliseks.

Vanemad lapsed võivad ka ise pildiraami meisterdada. Selleks on vaja šablooni abil värvilisest käsitöövildist või liimipadjakestest vastavad osad välja lõigata ning ära kaunistada. Näiteks võib kasutada suurt tähekujulist šablooni ja lõigata selle järgi kaks raami. Järgmise sammuna tuleb mõlema tähe keskele pildi jaoks avaus lõigata. Seejärel tuleb raami panemiseks mõeldud foto parajaks lõigata ning kahe raamipoole vahele panna. Kui nüüd mõlemad tähekesed omavahel kokku liimida, jääb foto kenasti keskele. Raamile võib isegi magneti külge panna, et see näiteks külmkapile kinnitada.

 

Käsitsi kaunistatud järjehoidjad

Värvilised rasvakriidid

Järjehoidjad on kasulikud ja praktilised ning neid on lihtne teha. Igas vanuses lapsed saavad sellega hakkama. Vaja on lihtsalt kartongist sobiva kujuga riba välja lõigata ja kaunistada see erinevate värvide, kummitempli jäljendite, helmeste, dekoratiivsete paelade või kleepsudega. Lisaks võib järjehoidjaid kaunistada isikupärastatud pildikollaažiga. Nooremate laste puhul võivad vanemad järjehoidjate väljalõikamisel abiks olla. Suuremad lapsed võivad aga meisterdada lausa raamatukoi-järjehoidja ehk kleepida järjehoidjale värvilisest paberist väikesed tiivakesed, joonistada sellele silmad ning lisada traadist tundlad.

 

Isetehtud klaasialused ja lauamatid

Isetehtud klaasialused ja lauamatid on samuti kasulikud ning sobivad kinkimiseks igaks sündmuseks. Lauamati meisterdamiseks võivad lapsed näiteks värvilisele paberile meelepärase pildi joonistada ning lasta selle ära lamineerida. Väikelaste puhul saab imearmsa ja unikaalse tulemuse näiteks värviliste käejälgede tegemisel. Klaasialuste tegemiseks on hea kasutada juba olemasolevat alust, et selle alusel kartongist paraja suurusega tükid välja lõigata. Seejärel saavad lapsed need näiteks näpuvärvidega ära kaunistada.

 

Koogid ja küpsised

Küpsetised on suurepärane kingiidee ning ühel või teisel moel saavad kõik lapsed sellega hakkama. Väikelapsed ja koolieelikud saavad abiks olla näiteks küpsisevormide kasutamisel ning küpsiste ja tassikookide kaunistamisel. Suuremad lapsed saavad aga lapsevanema järelevalve all juba ise koogi küpsetamise ning kaunistamisega hakkama. Niisiis on väiksematel vaba voli eelnevalt valmis tehtud koogikesi näiteks glasuuri, šokolaaditükikeste ja muu taolisega kaunistada ning suuremad lapsed võivad valmis koogisegu või mõne lihtsama retsepti abil ise algusest peale isuäratava šokolaadikoogi küpsetada.