Täidest lahti looduslike vahenditega

5617

Keemiavaba lähenemise korral saadakse täidest lahti neid lämmatades. Tegu on ajamahuga ettevõtmisega ja eesmärkide saavutamiseks tuleb kogu protsessi sageli mitu korda korrata. Järjekindlus tasub end enamasti siiski ära. Järgnevalt mõned kodused ning looduslikud vahendid, millega võivad vabalt katsetada kõik täiprobleemiga silmitsi olevad inimesed, kes kangetest šampoonidest ja muust keemiast parema meelega hoiduksid.

Majonees või vaseliin
  • Siin pole muud kui tuleb oma juuksed paksult majoneesi või vaseliiniga kokku määrida. Seejuures tuleb arvestada, et vaseliini juustest väljasaamiseks võib kuluda kuni nädal aega.
  • Järgmise sammuna tuleb juuksed ja pea kilekoti sisse mässida, kilekott juukseklambriga tugevalt paika kinnitada ning vähemalt kaheksaks tunniks pähe jätta. Ravivõtte õnnestumiseks ei tohiks kilekoti alla üldse õhku jääda. Seepärast tuleb see enne kasutamist kindlasti üle kontrollida ja katkised või augulised kotid valikust kõrvale jätta.
Eeterlikud õlid
  • Esmalt tuleb šampoonipudelisse segada kokku supilusikat oliiviõli, üks teelusikas teepuuõli ning üks teelusikas eukalüptiõli.
  • Seejärel tuleb saadud seguga juukseid pesta ja pea pooleks tunniks kile sisse mässida.

Mis tahes ravimeetodi edu sõltub pea ning juuste regulaarsest kontrollimisest, et oleks selge, kas täid on ravi tulemusena surnud või mitte. Keskmiselt 25 päevase elutsükliga täide munad (tingud) kooruvad umbes seitse päeva peale munemist. Tingude leidmiseks ja uue täinakkuse vältimiseks võib kasutada täikammi abi.