Oma lemmikpluus või poja parima kampsuni pealt rasvapleki avastamine mõjub tõeliselt ärritavana. Rasvaplekid võivad riietele jõuda mitmel erineval moel ning olla erineva suuruse ja kujuga. Plekkide, olgu tegu siis toidu- või mootoriõliga, eemaldamiseks on õnneks mitmeid erinevaid mooduseid. Pole põhjust riideesemeid veel väikese rasvapleki tõttu maha kanda.
Parim soovitus rasvaplekkide puhul on tegeleda nendega võimalikult kiiresti pärast pleki tekkimist. Enamus puhastusmeetodeid toimivad ühtviisi nii värskete kui vanade plekkide peal, aga mida kiiremini plekile jaole saada, seda kergemini see ka välja tuleb. Rasvaplekkide väljapesemisel tuleb kasutada nii kuuma vett kui vähegi võimalik. See aitab puhastusainel paremini oma tööd teha. Plekiline koht tuleb pärast iga pesukorda korralikult üle kontrollida – plekk peab enne kuivatisse panemist kindlasti kadunud olema. Kuivatist läbi käinud rasvaplekid on juba märksa jonnakamad välja tulema.
Paksema konsistentsiga mootoriõli puhul tuleb üleliigne õli enne puhastamisprotseduuride kallale asumist riide pealt noaga ära tõmmata. Lisaks on kogemused näidanud, et kui pleki pealt võimalikult palju õli kätte saada, läheb puhastamine hiljem palju kergemini. Õli kättesaamiseks võib kasutada mõnd pulbrit, mis selle endasse imaks. Kõige paremini imavad rasva tärklis, beebipuuder (talk) ning söögisooda. Kuivainet tuleb lihtsalt plekile puistata ja vajadusel kergelt sisse hõõruda. Seejärel tuleks sel paar tundi või lausa öö läbi toimida lasta ning harjaga maha pühkida. Kuivainemeetod on soovitatav just õrnemate kangaste puhastamisel, mis karmima kohtlemise puhul kahjustada võivad saada.
Kui võimalikult suur hulk rasva on riide pealt kätte saadud, tuleb pleki täielikuks eemaldamiseks muude puhastusmeetodite juurde asuda. Selleks võib kasutada mitmeid erinevaid vahendeid. Kui rasvaplekid on majapidamises pigem sage nähtus, tasub investeerida vastava suunitlusega puhastus- ja pesuvahenditesse. Kui rasvaplekkidega tuleb maadelda aga ainult paar korda aastas, ei ole selleks vajadust – enamasti sobib rasvapleki eemaldamiseks ka tavaline nõudepesuvahend. See tuleb lihtsalt plekile kanda ning kangasse hõõrduda (seejuures ei tohi rasva laiali ajada). Kui nõudepesuvahend on paar minutit toimida saanud, võib riideeseme lihtsalt tavapäraselt pesumasinas ära pesta. Samal moel saab kasutada muidki vedelaid pesuaineid ja šampooni. Pesupulbrist ning veest saab segada näiteks puhastuspasta, millega rasvaplekid enne pesu kokku määrida.
Rasvaplekkidega võitlemiseks on kasutatud isegi juukselakki ja WD-40 määrdeainet. Need meetodid hõlmavad aga suuremat töötlemist ning ei pruugi sugugi kõikidele kangastele sobida. Kõige kindlam on otsida riideesemel mõni õmblusvaru või muu vähem silmatorkav koht ja katsetada, kas sellised tugevatoimelised vahendid üldse sobivad materjaliga. Pärast juukselaki või WD-40 kasutamist tuleb plekilisele kohale pesuainet või nõudepesuvahendit kanda ja riideese ära pesta.