Mida vanemaks me saame, seda olulisemaks muutub naha eest hoolitsemine, et säilitada nooruslik välimus. Küpsesse ikka jõudnud naised maadlevad sageli kortsukeste, väikeste nahaaluste laienenud veresoonekeste ning rosaatseaga. Iseenda ja oma naha eest hoolitsedes saab vananemise tunnuseid siiski olulisel määral ennetada.
Ei mingit suitsetamist
Suitsetamise kahjulikest mõjudest on palju räägitud. Pikaajalistel tubakatarvitajatel on sageli lõtv nahk ning palju kortse, millest on keeruline vabaneda. Niisiis ei tõsta suitsetamine vaid vähki haigestumise riski, vaid kahjustab ka tõsiselt nahka. See kitsendab veresooni ja pärsib sellega hapniku ning muude toitainete liikumist, mis omakorda mõjutab naha seisukorda ja põhjustab kortsude tekkimist. Vananedes muutub nahk sedasorti kahjustustele üha tundlikumaks.
Kaitse päikese eest
Liialt palju päikese käes olemist ei tule kasuks üheski eas, aga vananedes muutub naha kaitsmine iseäranis oluliseks. Kell 10.00-17.00 on targem päikest hoopiski vältida. Kui muud valikut pole, tuleb õues päikese käest võimalikult hoiduda ning püsida varjus. Samuti tuleb kasutada kõrge päikesekaitsefaktoriga (SPF) kreeme, mis kaitseksid nii UVA kui UVB kiirguse eest. Päikesekreemi SPF peaks olema vähemalt 15. Seejuures tuleb päikesekreemi kasutada ka siseruumides viibides, sest päikese kahjulik mõju ulatub akende kaudu tuppa. Ühtlasi tasub investeerida õhuniisutisse, mis ei lase õhuniiskusel toas liialt madalale langeda.
Õrnatoimelised näopuhastajad
Küpse naha puhul on targem hoiduda karmitoimelistest seepidest ja tugevalõhnalistest puhastusvahenditest. Kasutada võiks õrnatoimelisi seepe (näiteks Dove või Neutrogena), mis ei muuda nahka kuivaks. Nägu pestes ning vannis käies ei tohiks kasutada liialt kuuma vett. Samuti on parem vältida alkoholi sisaldavaid näopuhastusvahendeid ning päikesekreeme. Rosaatsea on üsna levinud nahaprobleem, eriti vanemate naiste puhul. Rosaatsea vastu võitlemiseks tuleb hoiduda naha liigsest hõõrumisest ja koorivate kreemide kasutamisest – see kipub naha seisukorda hullemaks muutma. Samuti on abi siin toodud nõuannete järgimisest. Naha ravimisel tuleks kasutada öökreemide ja retinooli sisaldavate hooldustooteid.
Õige toitumine
Mida vanemaks me saame, seda olulisemaks muutub õige toitumine. Menüüsse tuleb lisada küllaldaselt rohelisi lehtköögivilju ning marju või muid antioksüdante sisaldavaid toiduaineid. Ilusa naha jaoks tuleb juua ka palju vett (välja arvatud juhul, kui selleks on mõni meditsiiniline vastunäidustus). Tervislik toitumine on suurepärane moodus keha üleliigsetest mürkainetest vabastada ning tulemused on kohe naha pealt nähta. Vältida tasub sea- ja loomaliha ning rasvaseid ja praetud toite. Samuti on soovitatav igapäevaselt lisavitamiine tarvitada.
Harjutused ja trenn
Liikumine on tervise ja kauni jume saavutamise juures ülimalt oluline. Trennijärgne higistamine on märk sellest, et keha väljutab soovimatuid mürke. Seetõttu muutub nahk pärast trenni säravamaks. Trennist on abi ka vererõhu ning kuumahoogude vastu võitlemisel. Normaalse vererõhu säilitamine võib aidata ennetada väikeste veresoonte lõhkemist, mida vanematel inimestel paraku sagedamini esineb.
Ei mingit stressi
Stress on vananemise juures üks olulisemaid tegureid. Seepärast tuleb end alati välja puhata. Vabal ajal võiks keskenduda justnimelt lõõgastumisele. Samuti on soovitatav vältida kõhuli magamist, kuna see võib näo peale jutid tekitada ning need omakorda soodustavad püsivate kortsude teket.