Mis põhjustab kassidel kõõma ja naha kestendamist

5427

Naha kuivus ja kõõm on ei ole kasside puhul midagi haruldast. Nende väikeste valgete ebemete taga võivad olla mitmesugused erinevad tegurid. Enamusele nendest põhjustest leiab lahenduse elustiili muutuse kaudu.

Kuiv õhk

Kui õhk on tavapärasest kuivem, eriti talvel, võib kasside nahk kuivaks muutuda. Kuiv ja ketendav nahk viib omakorda kõõma tekkeni. Selle probleemi lahendamiseks on kõige lihtsam kasutada õhuniisutit, mis aitab toas niiskustaset tõsta. Saadaval on ka mitmesuguseid kassidele mõeldud pihustatavaid hooldusvahendeid.

Parasiidid

Kirbud, puugid ja tolmulestad esindavad peamisi parasiite, kes võivad end kassi karvastiku vahel sisse seada ning looma hammustada. Seeläbi kaotatud veri muudab kassi naha kuivaks ja tingib kõõma tekke.

Kuivtoit

Kasside kuivtoit sisaldab niiskust väga vähe (või üldse mitte). Pideva krõbinate söömise tõttu tekib kassi organismis vedelikupuudus ning tulemuseks võib olla kõõm. Konservid ja muu piisava niiskussisaldusega toit mõjuvad kassi nahale märksa paremini. Võimalike kõhuhädade vältimiseks peab kassi toitumise muutmine toimuma järk-järgult.

Nahaallergiad

Kassidel võib kõõm tekkida ka allergiate tõttu. Võimalik allergeenide hulka kuuluvad nii lõhnaõlid, pesuained kui toiduained. Sellisel juhul on kõõm tingitud naha kaitsereaktsioonist ümbritsevate allergeenide vastu.