Minimalistlik elutuba

3681
Minimalistliku stiiliga elutuba

 

Järgnevalt tuleb juttu sellest, milline funktsioon, meeleolu ja harmoonia peaks iseloomustama minimalismi tähe all kujundatud elutuba.

Elutoa puhul on kõige määravamaks ruumis valitsev meeleolu. See peaks olema rahulik ning tasane nagu suvisel tuulevaiksel pärastlõunal tüünelt seisev järvevesi. Minimalistliku elutoa kujundus mõjub rahustavalt ja vaigistavalt kahel põhjusel: esiteks on ruumis väga vähe esemeid ning teiseks aitab vastavat meeleolu luua sobiv värvilahendus.

Ruumis nagu ei toimu suurt midagi (vähemalt esmapilgul) ja selles minimalismi iva seisnebki. Ei mingeid lillemustrilisi pitsikesi, nipsasjakesi täis kapikesi, sepistatud rauast disainielemente, kujusid või raamaturiiuleid. Tekib tunne, et kui kusagil ongi maale või pilte, mis kohe silma ei hakka, on need täiesti üleliigsed.

Ei mingit segadust ega midagi, mis võiks seda põhjustada. Erinevate esemete hoidmiseks ning tolmu kogumiseks sobivaid pindu on vähe ja diivani alla ei saaks samuti midagi ära kaduda –iga mahakukkunud mänguasi, pliiats või sent paistab tuppa valitud mööbli vahelt kohe silma.

Toas oleva rahuliku meeleolu saladus seisneb kujunduselementide omavahelises harmoonias.

Esmalt tuleb paika panna õige värvigamma: valge põrand, mööbel, kardinad ja lilled loovad koos ühtlase tausta näiteks värviste dekoratiivpatjade paremaks esiletoomiseks. Aga ka diivanipatjade värvivalikule tuleb sellisel juhul tähelepanu pöörata – erksate toonide asemel on parem otsida sügavaid ning sooje värve. Kui padjakatted on mustrilised, siis olgu need ühetaolised ja muu pehme mööbliga sama stiili. Peamine, et ei tekiks teravaid erisusi, mis ruumi harmooniat rikkuda võiks. Märksõnadeks on neutraalsus ning sulandumine.

Elutoas valitseva kooskõla katsetamiseks tuleb lihtsalt proovida sinna midagi muud juurde mõelda. Kui mõte suurest telekast või massiivsest tugitoolist mõjub segavana, on elutoas saavutatud õige meeleolu.

Viimase asjana tasub peatuda ruumi funktsioonil. Elutoa näol on ilmselgelt tegu lõõgastumiseks ja keskendumiseks mõeldud ruumiga. Minimalistliku kujundusega toas pole mingi probleem meelepärane raamat haarata ning sellesse süveneda. Ruumis pole mingeid tähelepanu kõrvalejuhtivaid tegureid (kui ruumi enda lihtne võlu kõrvale jätta).