Lõhnastatud soojendatav kaelapadi

3380
Kaelapadi

 

 

Vaja läheb:

  • padjapüüriks sobivat kangast
  • tatrakestasid või riisi
  • lehtrit
  • eeterlikus õlis immutatud väikeseid puidust kuulikesi
  • õmblusmasinat
  • rätsepakriiti
  • nööpnõelu

 

Kaelapatja võib kasutada nii lennureisidel kui niisama kodus puhates – peale vajalik tugi on igal juhul tagatud. Soojendatav ning aromaatne kaelapadi loob puhkehetkeks lõõgastava spaa-meeleolu. Kaelapadja valmistamine on kõigile jõukohane ega võta kaua aega.

Püür

Alustuseks tuleb padja valmistamiseks meelepärane materjal valida. Kangas võiks olla ühtaegu pehme ning vastupidav. Suurepäraseks valikuks on näiteks pehme teksariie või fliis. Isikupärasema lahenduse jaoks võiks otsida materjali, mille muster ja/või tekstuur sobib ülejäänud sisekujundusega.

Kangas kaheks

Kangas tuleb kõigepealt kahekordseks kokku voltida, nii et pahem pool jääks väljapoole. Seejärel võib kangale soovitud padja kuju joonistada. Joonis tuleb teha õmblusvaru arvestades. Kaela jaoks mõeldud kaare võib teha täpselt nii sügava või sujuva, kui igaüks ise tahab.

Nööpnõeltega märkimine

Järgmise asjana tuleb kangapooled omavahel nööpnõeltega kinni panna, et mõlemad pooled saaks korraga välja lõigata. Nööpnõelad peaksid seega umbes sentimeetri jagu joonise piiridest sissepoole jääma.

Lõikamine

Kui nööpnõelad on paigas, tuleb padjapooled kaheks volditud kanga seest joont mööda välja lõigata.

Püüri kokkuõmblemine

Seejärel võib riidetükid omavahel õmblusmasinaga kokku õmmelda. Tugevama ja vastupidavama tulemuse jaoks on soovitatav topeltõmblus teha. Ühe otsa tuleb jätta umbes viiesentimeetrine ava.

Sälgustamine

Sälgustamine

Eelnevate sammude tulemuseks peaks olema U-kujuline kaelapadja toorik. Järgmiseks tööks on padja kõverjoonte sisse sälkude lõikamine. See tähendab, et õmblusvaru servast tuleb väikesed kolmnurgakesed välja lõigata. Ettevaatust õmblustega! Sügavamate kõverjoonte juures võiks sälkude vahe olla umbes kaks-kolm sentimeetrit, mujal viis sentimeetrit.

Parempidi

Nüüd võib padjapüüri ettevaatlikult parempidi keerata – piisab kui padja haarad lihtsalt läbi ühte otsa jäetud avause torgata. Kui see tehtud, tuleb püür ära siluda ning kontrollida, et õmblused ikka ühtlased oleksid.

Tatrakestad

Padjatäide

Soojendatava ja aromaatse padjatäite saamiseks tuleb eeterlikes õlides leotatud puidust kuulikesed tatrakestade või riisiterade hulka segada ning lehtri abil padjapüüri sisse valada. (Tatrakestadest saab eriti kasuliku ja taimse kaelapadja.) Padi võib jääda täpselt nii täis või tühi, kui igaüks ise eelistab.

Viimistlemine

Kui padi ei ole väga tihedalt täis topitud, saab avause õmblusmasinaga kinni õmmelda. Enamasti tuleb seda aga käsitsi teha. Peamine, et käsitsi tehtud pisted jääksid kõrval oleva õmblusega samale joonele. Kindluse mõttes võiks teha kahekordse õmbluse (üks rida võimalikult kanga servas).

Seejärel ongi padi valmis. Mikrolaineahjus kuumutades püsib kaelapadi üsna kaua soe ja mõnusalt aromaatne. Koos salliga mõjub see soojendatud kaelakaitse või –toena.