Loodussõbralikud vaibad

5474

Loodusliku vaiba kasuks otsustamine on suurepärane moodus panustada kodu kujundades keskkonnasõbralikku lähenemisse. Praeguseks võib poodidest kerge vaevaga mitmesugustest erinevatest loodusliku päritoluga kiududest valmistatud vaipu leida.

Villavaibad

Villa on vaipade kudumisel juba aastasadu kasutatud. Naturaalsed villavaibad tunduvad palja jala all pehmed ning neid on saadaval ka uskumatult kauni kujundusega. Peale selle, et soovijad saavad endale muretseda naturaalsest villast kootud vaiba, võib loodusliku põrandakatte otsingu viia veel sammukese kaugemale ning valida looduslike taimevärvidega toonitud villavaiba.

Sisalkiust vaibad

Sisali näol on tegu loodusliku taimse materjaliga, mille kiududest punutakse vaipasid ja matte. Kuna sisalkiud on kergesti kättesaadavad, biolagunevad ega nõua palju töötlemist, on sisalkiust valmistatud põrandakatted iseäranis loodussõbralikud. Saadaval on ka taimsete vahenditega värvitud vaipasid, mille värvivahemik jääb enamasti tumepruunide ning mahedate kollaste toonide vahele. Sisalkiust vaipasid ja matte kasutatakse nii siseruumides kui õues. Hooldamiseks piisab, kui neid aeg-ajalt tolmuimejaga kergelt puhastada.

420

Mererohust vaibad

Erinevate veetaimede (nagu merihein) kiud on samuti saanud populaarseks looduslikuks vaibamaterjaliks. Sarnaselt sisalkiududele leidub mererohtu looduses külluses, see ei vaja palju töötlust ning sellest valmistatud kiude kasutatakse erinevate vaipade ja põrandamattide tootmiseks. Mererohust vaipasid on väga kerge hooldada ning neil on isegi paljajalgu mugav kõndida.

421