Loodussõbralik seinavärv

3563

Omatehtud seinavärvi üks peamisi eeliseid on võimalus valida looduslikke koostisaineid. Kui õppida selgeks, mida värvi segamise jaoks vaja läheb, võib igaüks oma seinadele keskkonnasõbraliku ja ohutu toote valmistada. Konkreetne värviretsept sõltub sellest, mis tüüpi värvi on vaja ja milleks seda kasutada tahetakse. Näiteks on lihavõttemunade värvimiseks ja kaunistamiseks mõeldud värvid sootuks teistsugused kui seinavärvid. Järgnev retsept on mõeldud seinavärvi segamiseks ning sobib kõigile, kes soovivad luua keskkonnasõbralikumat majapidamist.

Seinavärv

Koostisained:
1. pool tassitäit (umbes 120 ml) soola
2. värvainet (valida tuleb täpselt selline värv, mida vaja)
3. liiter linaõli
4. kaks tassitäit (umbes pool liitrit) kaltsiumhüdroksiidi ehk kustutatud või ehituslupja (mitte kaltsiumoksiidi ehk kustutamata lupja)
5. 3,8 liitrit lõssi

Kõik koostisained tuleb sobiva suurusega anuma sisse valada ja korralikult läbi segada. Segamiseks võib kasutada ka mikserit. Sellisel juhul tuleb värvi umbes kümme minutit mikserdada või seni kuni see on ühtlase tekstuuri saavutanud. Enne kasutamist tuleb segatud värv läbi marli kurnata. Segatud värv tuleb 48 tunni jooksul ära kasutada, vastasel juhul kuivab see ära.