Lumepuhuri Ostujuhis – Kuidas valida täiuslik lumepuhur

1710
lumepuhuri valimine

Kui jõuad teatud vanusesse, siis on tõenäolisem, et selle asemel, et edukalt lund kühveldada, kühveldad ehk tõmbad ära hoopis oma selja.

Sellepärast vajamegi abi lumepuhurilt, et see teeks töö meie eest ära. Lumepuhureid jagunevad nelja erinevasse kategooriasse: Elektrilised, ühefaasilised, kahefaasilised ja kolmefaasilised. Järgnevas juhendis saad teada, mis neil vahet on.

Elektrilised lumepuhurid

elektriline lumepuhurElektrilised lumepuhurid on võimelised puhastama kerget lund kõnniteedelt ning väikestelt sissesõiduteedelt. Need masinad on väga kerged ning neid kasutatakse tavaliselt kohtades, kus suuremad masinad lihsalt töötama ei mahu. Näiteks treppidel jne.

Mis on nende kõige parem omadus, on see, et neid ei pea hooldama. Sa ei pea pidevalt tegelema tülikate õli vahetamiste või täitmisega. Ainuke asi mida vajad on külma kannatav pikendusjuhe.

 

Ühefaasilised lumepuhurid

ühefaasiline lumepuhurKõige lihtsamalt seletades, viskavad ühefaasilised lumepuhurid lund ainult ühe korra. Bensiinitoel töötav mootor keerutab labidat, mis korjab lume üles ning viskab torust välja.

Lumelabidas puudutab ka maapinda seega ära kasuta teda pehmetel ega kruusastel pindadel. Kui sa ei soovi just oma naabri pihta kive loopida. 1 faasilised masinad on tavaliselt 48 cm kuni 56 cm laiad. Mis nende töövõimele löögi annab on, aga nende kõrgus, mitte nende laius. Kui sul pidevalt vaja 30 cm kõrguseid lumevalle liigutada, siis vali pigem 2 faasiline lumepuhur.

Kahefaasilised lumepuhurid

kahefaasiline lumepuhurKahefaasilised lumepuhurid viskavad lund kaks korda. Kõigepealt korjab metallist labidas lume ning jää üles ning seejärel, suurel kiirusel töötav propeller, viskab selle torust välja.

Kahefaasiliste masinate labidas ei puuduta maapinda seega saad seda vabalt ka pehmetel pinnastel kasutada. Lisaks sellele on neil ka kõrgmem avaus, et saaksid ka lumevalle ühest kohast teise liigutada.

Kui pead puhastama suuremat sorti lumevalle ning hunnikuid, siis kulub kahefaasiline lumepuhur kindlasti marjaks ära.

Kolmefaasiline lumepuhur

kolmefaasiline lumepuhurKolmefaasilised puhurid on kõige võimsamad ning effektiivsemad lumepuhurid turul. Kõigepealt korjavad kaks metallist labidat lume ning jää kokku. Seejärel liigutavad nad lume “saha” keskossa, kus asub kiirendaja, mis lume suurel võimsusel läbi toru puhub.

Kui maanteeameti või muud asualt teenindavad sahad jätavad su sissesõidutee ette suure, kivistunud hunniku lund, siis see masin on enam kui võimeline ennast sellest läbi purustama ning probleemi likvideerima, vpaisates lume kuni 15 meetri kaugusele.