Auto aku laadimine

7362
krokodillid akule

Käivituskaablid ehk niinimetatud krokodillid on ainukesed abivahendid, mis võiks autos kogu aeg olemas olla. Kui aku saab tühjaks ja mootor ei käivitu, aga autos on olemas käivituskaablid, saab mõnelt teiselt autojuhilt abi paluda, et too oma auto pealt käivitamiseks vajalikku voolu annaks. Pea iga inimene satub vähemalt korra elus taolisse olukorda. Olgu tegu siis lihtsalt ebakvaliteetse aku või elektrisüsteemiga või jäid autotuled kogemata põlema – krokodillid aitavad ikka hädast välja.

Krokodillide kasutamine

Peamine on leida keegi, kes oleks nõus appi tulema ja laseks oma auto akut kasutada. Selleks peab teine auto sõitma abivajavale autole kas täpselt kõrvale või soovitavalt ninad vastamisi sättima. Sellal kui doonorauto mootor käib, tuleb punane kaabel abivajava auto aku plussklemmi külge ja kaabli teine ots vastavalt doonorauto plussklemmi külge ühendada. Järgmise sammuna tuleb must kaabel ühendada esmalt abivajava auto miinusklemmiga ja selle teine pool vastavalt doonorauto aku miinusklemmiga. Selleks et doonorauto akut hüppelise pingetõusu eest kaitsta, võib musta kaabli teise otsa kinnitada ka käivitatud mootoriga auto mõne maandatud metallist osa külge.

Kui käivituskaablid on paigas, tuleb abivajava auto süüdet keerata kuni mootor käivitub. Kui auto käib, võib kaablid lahti ühendada, aga seda kindlasti vastupidises järjekorras. Krokodillidest on palju kasu ning kui valida on tee kõrvale seisma jäämise ja edasisõitmise vahel, taandubki asi sageli just nende olemasolule.

Kui krokodillidega on alati vaja ka teist autot, et aku täis laadida, siis akulaadjate puhul seda vaja pole. Saad oma auto aku täis laadida ilma teist autot kasutamata.