Kuus põhjust, miks igas kodus peaks olema rull veekindlat teipi

5563

Veekindel teip on üsna levinud kaubaartikkel ja sel on palju kasutusvõimalusi. Kuna see on niivõrd mitmekülgne, peaks igas majapidamises üks rull veekindlat teipi olema. Mõned viisid, kuidas veekindlat teipi kasutada:

1. Ventilatsioonitorude parandamiseks
Veekindlal teibil on eesti keeles mitu suupärast nime, kellele MacGyveri teip, kellele toruteip. Toruteibi nimetus viitabki, et see teip sobib katkiste ja ühenduskohast lahti tulnud ventilatsioonitorude parandamiseks. Nii ei pääse õhk torudest välja ja need püsivad kenasti koos.

2. Lekete parandamiseks
Veekindla teibiga saab ka lekkeid parandada. Eriti hästi sobib veekindel teip lekkivate aiavoolikute lappimiseks. Katkise koha ümber tuleb lihtsalt pisut teipi mässida. Lapitud kohast ei pritsi enam vett välja ja parandus ise peaks kenasti vastu pidama. Veekindlat teipi võib ajutise vahendina ka veetorude parandamisel kasutada. Kuniks katkine veetoru on võimalik välja vahetada, aitab teibi ümber toru mässimine veidi aega võita.

3. Plaastriks haavale
Ehkki see pole just parim variant, võib veekindlat teipi vajaduse korral ka plaastri asemel kasutada. Kui matkal olles näiteks jalg tõsiselt haavata saab ja veekindel teip juhtub kaasas olema, siis võib seda jala ümber mässida. Teip sulgeb haava ja takistab verejooksu. Teibiga kinni tõmmatud haava ei pääse ka bakterid kohe ligi.

4. Ilmastikukindlaks muutmiseks
Lisaks muule sobib veekindel teip ka akende ja uste kinni toppimiseks. Paarist kihist teibist piisab, et uks või aken ilmastikukindlamaks muuta. Õhk ei pääse uksepragude vahelt ei sisse ega välja ja nii hoiab aasta lõikes küttekulude (miks mitte ka jahutamise kulude) pealt kokku.

5. Tolmuimeja parandamiseks
Veekindla teibiga saab parandada katkist tolmuimeja voolikut või tolmukotte. Teip tuleb ümber katkise voolikuosa tõmmata, nii et õhk uuesti läbi vooliku tõmbaks. Tolmukotis olevaid auke ja rebendeid võib samuti vajaduse korral veekindla teibiga lappida.

6. Ebemete eemaldamiseks
Kui kleeprulli pole parasjagu käepärast, siis võib riietelt karvu ja ebemeid eemaldada hoopis veekindla teibiga. Tuleb lihtsalt puhas tükk teipi lõigata ja see vastu riiet suruda. Koos teibiga tuleb ära ka igasugune lahtine mustus ning kasutatud teibiriba võib ära visata.