Küünemaalingud – kuidas ise kodus teha

4477
küünemaalingud

Küünte kaunistamine on riiete, kingade ja soengute kõrval uueks suureks trendiks tõusnud. See on üha enam populaarsust kogumas ning ka õrnema sugupoole esindajad ise naudivad kogu seda tähelepanu, mis neile pilkupüüdvatele küünte tõttu osaks saab. Küünte kaunistamine  on erakordselt loominguline ning kaunistuste tegemiseks saab kasutada erinevates kunstiliikides levinud võtteid. Järgnevalt mõned näpunäited ja soovitused küünemaalingute tegemiseks. Täpsemalt tuleb juttu lihtsast sakilise küüneotsaga kujundusest, mis ei eelda palju kogemusi ega spetsiaalsete töövahendite olemasolu.

Küünemaalingute tegemiseks läheb vaja:

  • aluslakki
  • pealislakki
  • kahte erinevat värvi küünelakki – kasutada võib mis tahes endale meelepäraseid toone
  • valget küünelakki
  • täppide tegemiseks sobivat töövahendit, näiteks hambaorki

Erinevad küünelakid

Küünemaalingud – Sakiline kujundus

Esimene samm

Kõigepealt on vaja küüned värvimiseks ette valmistada. Niisiis:

  • Küüned tuleb korralikult ära viilida.
  • Küünenahk tuleb apelsinipuust või muust puidust pulgakese abil tagasi lükata.
  • Seejärel tuleb küüned üle poleerida.
  • Enne järgmise sammu juurde asumist tuleb veenduda, et küüntes ei oleks üleliigset niiskust.

Teine samm

Küünemaalingute järgmiseks sammuks on läbipaistva aluslaki pealekandmine.

Kolmas samm

Enne järgmise sammu juurde asumist tuleb veenduda, et aluslakk oleks täiesti ära kuivanud, sest nüüd on järg küünelaki käes – neljale sõrmele üks värv ning sõrmusesõrme võiks värvida teise meelepärase värviga. Kokku tuleb küüntele kaks värvikihti kanda.

Neljas samm

küünemaalingud

Sakilise otsa kujundamine.

  • Saki tegemiseks tuleb võtta teist värvi küünelakk ning tõmmata pintsliga küüne vasakust servast diagonaalis üles.
  • Diagonaalidest ülespoole (otsa poole) jääv osa tuleb samuti lakiga katta.
  • Seejärel tuleb sama teha teiselt poolt: tõmmata diagonaalis küüne paremast servast üles.

Viies samm

Lakil tuleb lasta täielikult ära kuivada. Vajadusel võib sakilise otsa veel teisegi lakikihiga üle teha. Ühtlasi ei tohi ära unustada, et sõrmusesõrme peal jäävad värvid vastupidiselt. Lõpuks peaksid küüned välja nägema selised, et neljal juhul on sakk ja alusvärv ühtemoodi pidi ning sõrmusesõrme peal on värvid vastupidi.

Kuues samm

Järgmise sammuna tuleb hambaork valge küünelaki sisse torgata ning küüntele mõned väikesed valged täpid teha. Täpid peaksid jääma sakilise osa ehk küüne külgmise ja ülemise otsa peale.

Seitsmes samm

Sakiline küünemaaling

Valged täpid on vaja veel ära viimistleda. Selleks tuleb hambaork küüne alumise osaga kattuva värvi sisse kasta ning valge täpi peale veel väike täpikene teha. Kindlasti ei tohi unustada, et sõrmusesõrmele sai kantud vastupidine värviskeem. Lõpptulemusena peaksid täpid jääma nagu väikesed silmad.

Kaheksas samm

Sellega ongi maalingute tegemine ühel pool. Lõpetuseks tuleb võtta küünelakieemaldi ning väike pintsel või vatitikk ja värviseks saanud küünenahad ära puhastada. Nii saab lõpptulemus puhtam ja korralikum.

Muud keerulist siin pole. Igaüks võib omal käel järgi proovida ning üllatuda, kui kergesti saab küüntele kauni välimuse anda. Kannatlikkuse ja kujutlusvõime abil saab maniküüri arvelt nii aega kui raha kokku hoida. Kodustes tingimustest küünemaalingute tegemine ei ole sugugi nii raske kui võiks arvata. Sama kujunduse jaoks võib kasutada erinevaid värve ja kombinatsioone. Samuti võib katsetada muude kujundustega. Piiranguid pole.

Sakiga küünemaalingud sobivad imehästi erilisemate sündmuste puhuks ja see ei tohiks kellelegi üle jõu käia. Eriti piduliku maniküüri jaoks võiks kasutada pragunevat hõbedast küünelakki.

Tavalistele küüntele kaunima välimuse andmiseks ei ole vaja muud kui pisut kujutlusvõimet.