Kuidas muuta tavaline küünal lõhnaküünlaks

4893

Vaja läheb:

  • aroomiõlisid
  • lõhnastamata küünlaid, eelistatavalt klaas- või plekkpurkides
  • tikke
  • pipetti

Küünal võib tuba nii valgustada kui ka meeldiva lõhnaga täita. Lõhnaküünla võib asetada nii magamistuppa, vanni kõrvale kui elamistuppa kohvilauale, et see muudaks õhkkonna vabamaks ja aitaks külalistel lõõgastuda.
Paraku on lõhnaküünlad väga populaarseks muutunud ja mitmetes poodides on nende hinnad kaugelt liiga soolaseks kruvitud. Ehkki küünla süütamine ja sellest õhkuva rahustava aroomi sissehingamine võib olla ülimalt meeldiv, ei pruugi see rahakotti samaväärselt rõõmustada. Sellele kitsaskohale leidub aga lahendus – tavalistele poeküünlad tuleb lihtsalt ise lõhnastada.

Esimene samm: aroomiõlide valimine
Enne kui aroomiõli küünlale lisada võib, tuleb end õlide omadustega kindlasti kurssi viia. Mõned aroomiõlid ei sobi küünaldele lisamiseks, seega tuleks õlisid ostes alati müüjaga konsulteerida. Samuti tuleb teada, millisel temperatuuril õlid süttivad ning kui kõrge on eeterliku õli sisaldus aroomiõlis.

Teine samm: küünla osaline sulatamine
Küünal tuleb süüdata ja mõni minut põleda lasta, kuni umbes 2,5 cm sügavune ala on tahi ümber ära sulanud. Seejärel võib küünla ära kustutada.

Kolmas samm: aroomiõli lisamine
Sulanud vaha sisse tuleb nüüd pipetiga paar tilka aroomiõli lisada. Lisatava õli hulk oleneb sellest, kui tugeva lõhnaga küünalt tahetakse. Õrna aroomi tagamiseks piisab kolmest kuni neljast vaha sisse poetatud õlitilgast. Tugevama ja püsivama lõhna jaoks tuleks vähemalt kaks tilka veel panna. Teise variandina võib valitud aroomiõli lisada lõhnataimede kotikesele või lõhnalevitaja purgikese sisse. Nii püsib aroom toas ka siis, kui lõhnaküünal ei põle.

Neljas samm: sulavaha segamine
Sulanud vaha tuleb keskelt alustades ning ümber tahi järk-järgult suuremaid ringe tehes hambaorgiga läbi segada, nii et aroomiõli kenasti ära seguneks. Küünla sisse ei tohi jääda suuremaid õlitaskuid, mis võiksid tuld võtta.

Viies samm: vaha peab jahtuma
Sulanud küünlaosa peab ära jahtuma ja siis võib küünla uuesti põlema panna. Jahtudes jõuab aroomiõli küünlasse seguneda.

Kuues samm: katsetamine
Kui nüüd küünal uuesti süüdata, peaks lõhn küünla lähedal hästi tunda olema ning ka ümbritsev ruum peaks täituma kergelt tajutava aroomiga.

Seitsmes samm: veel aroomiõli
Kui küünal tuleb ära kustutada, aga on soov, et see uuesti põlema pannes jälle lõhna levitaks, siis tuleb kolmandat kuni kuuendat sammu korrata. Nõnda saab järgmisel korral küünalt süüdates taas sama meeldivat aroomi nautida.

Aroomiõli lisamisel tuleb alati väga ettevaatlik olla. Põletusriski tõttu ei tohi õli kunagi põlevale küünlale lisada.