Kuidas ise juukseid ja tukka lõigata

9474

Kõige olulisem asi juuste lõikamise juures on enesekindlus. Tehtut enam tagasi võtta ju ei saa. Samas on see hea viis juuksuris käimise arvelt raha kokku hoida ja saada täpselt selline lõikus nagu ise tahad. Vigade vältimiseks ja parima tulemuse saavutamiseks tuleb järgida kindlaid õpetussamme, mis aitavad tuka ja juuste lõikamisega õigesti hakkama saada.

Planeerimine

Enne lõikama asumist tuleb endale soovitud tulemus silme ette manada. Muuhulgas tuleb läbi mõelda lõikuse pikkus, et oleks selge, kui palju võib maha lõigata. Näokuju jaoks sobiva lõikuse leidmisel on abi erinevate moe- ja juukselõikusajakirjade sirvimisest. See tähendab, et ettevalmistuste hulka kuulub ka mitme nurga alt peeglisse vaatamine. Selleks on hea mõned suured peeglid üles seada.

Ettevalmistused

Enne lõikama asumist tuleb kokku koguda vajaminevad töövahendid. Kasutatavad käärid peavad olema juuste lõikamiseks sobilikud ja teravad. Juuksesalkude eraldamiseks on hea kasutada sabaga kammi.

Mõistlik oleks juuksed enne lõikamist puhtaks pesta ja pisut niiskeks jätta. Kui juuksed on juba puhtad, võib sobiva niiskusastme saavutamiseks veepritsi kasutada. Seejuures tuleb arvestada, et juus venib märjana ning tõmbub kuivades jälle pisut tagasi.

281

Tuka lõikamine

Esimese asjana tuleb tukk sirgelt otsaesise ette kammida, et selle pikkusest õige ülevaade saada. Sirge tuka jaoks tuleb kammi või nimetissõrme ja keskmise sõrme abil üks juuksesalk alla tõmmata ja see soovitud pikkusesse lõigata. Alati saab lühemaks teha, nii et ei maksa esimese hooga üle pingutada. Lõigata võib risti läbi juuksesalgu (sõrmede või kammiga vajadusel kohendades). Järgulisema ilme jaoks tuleb kääre aga vertikaalselt hoida ja lõikamiseks terade otsi kasutada.

Juuste lõikamine

Enne kui juukseid lõikama asuda, tuleb need kõik taha kammida. Sedasi on juukseid kergem keskelt kaheks jaotada (mõlemal pool võrdselt). Kui pidevalt ühele ja teisele poole hüpata, võib lõikus liialt lühike saada, nii et targem on enne üks peapool ära lõigata ja siis teise kallale asuda.

Lõikamiseks tuleb sobiv salk välja kammida, sõrmede või kammiga soovitud pikkusesse tõmmata ja lõikama asuda. Kui salk on sobivasse pikkusesse lõigatud, tuleb see veel kord läbi kammida ja kontrollida, kas kõik on sobiv. Samamoodi tuleb jätkata ülejäänud juustega. Juuste järgutamisel peab vaatama, et peamine järk oleks kõige lühema soovitud pikkusega. ja alumised järgud järjest pikemad.

Kui soovid kindla peale minna ning professionaalse juuksuri juures aega kinni panna, siis mine http://www.beautyfy.ee/ ning otsi endale sobiv aeg ning salong ning saad kinnitada broneeringu reaalajas

282