Kortsude eemaldamine sametilt ja velvetilt

2871

Vaja läheb:

  • sametist või velvetist riideeset
  • riiete aurutajat
  • aurutamisfunktsiooniga triikrauda
  • dušši

Samet ja velvet on äärmiselt nõudlikud kangad. Kuna niisama triikrauaga töötlemisel hakkab otsene kuumus riide reljeefset pinda kahjustama, on aurutamine kõige parem moodus, kuidas sametist või velvetist riideesemetelt kortsud välja saada. Õpetuses on toodud kolm erinevat võimalust kortsude kõrvaldamiseks.

Riiete aurutaja

Eraldi aurutaja kasutamine on vaieldamatult parim moodus samet- või velvetriietelt kortsude eemaldamiseks. Selleks tuleb aurutajat lihtsalt aeglaselt üle kortsuliste kohtade liigutada. Jäigad riidekiud annavad järgi ning riide tasapind vajub raskusjõu toel ühtlaseks. Kortsude silumiseks võib kasutada ka käte abi.247

Triikraud

Ehkki triikrauda ei saa sameti või velveti puhul otseselt triikimiseks kasutada, on siin märksa olulisem just triikraua aurutamisfunktsioon. Kortsude kõrvaldamiseks tuleb triikraud kõige kuumema peale seadistada ning aurutamine sisse lülitada. Seejärel tuleb triikrauda lihtsalt kortsulise riide kohal või ees ringi liigutada. Triikraudadel on täiendava aurupahvaku vabastamiseks sageli eraldi nupp ning visamate kortsude puhul on sellest palju kasu.

248

Duši alla

Kolmas võimalus on sametist või velvetist riideese enne duši alla minekut vannituppa riputada. Tekkiv veeaur aitab kortsude hulka vähendada ning pärast dušši võib riideeseme kuivade kätega täiendavalt üle siluda.

249