Korkpõrand – plussid ja miinused

7524
korkpõrand

Sisukord (vajuta et avada)

Korkpõranda kasuks ja kahjuks rääkivaid tegureid on tegelikult üsna võrdselt. Selle materjali kasutamisel on suuri eeliseid ning samas tuleb arvestada ka mitmesuguste miinustega.

Korkpõrand – plussid

Korkpõrand valmistatakse korgitamme koorest, mis on tuntud nii hallituskindluse kui bakterite elutegevust pärssivate omaduste poolest. See muudab korkpõranda eriti sobilikuks näiteks lastega perede ning allergiate käes vaevlevate inimeste jaoks. Kork on ka suurepärane isolatsioonimaterjal, mis hoiab soojust ning summutab heli. Seda võib kasutada nii põranda kui aluspõranda ehitamiseks. Korki leidub erinevates looduslikes ja värvitud toonides ning igaüks võib valikuvõimaluste seast leida just enda maitse ning sisekujundusplaanidega ühtiva variandi.

Korkpõrand – miinused

Korkpõranda kõige suurem puudus on selle hooldamine. Liigne vesi mõjub korkpõrandale kahjustavalt ning võib selle värvi muuta. Seetõttu tuleb arvestada, et plekkide pesemisel tohib kasutada ainult vähesel määral vett. Lisaks on kork väga vetruv ja raskemat sorti mööbel vajub sügavale põranda sisse. See võib viia aukkude tekkimiseni või paremal juhul lihtsalt ebatasase põrandani. Korkpõranda plusside ja miinuste läbimõtlemisel tuleb arvestada ka oma senise elustiiliga. Tasub endalt küsida: Kes korkpõrandaga toas õigupoolest elama hakkab ja millega siin tegelema hakatakse? Alles siis saab igaüks kõik tegurid uuesti läbi mõelda ja kaalutletud otsuseni jõuda.