Juuksed läikivaks ja tugevaks želatiinimaskiga

3808
Želatiin

Mitmed poes müüdavad juuksepalsamid sisaldavad silikoone, mis katavad juuksekarvad läiget andva ja töötlemist parandava kihiga. Paraku muudab see juuksed vaid näiliselt tervemaks, sest tegelikult avaldavad tehislikud polümeerid juustele hoopis vastupidist mõju. Silikoon ei lase niiskusel juuksekarvani jõuda ning see muudab juuksed aja jooksul kuivaks ja hapraks.

Želatiin on märksa parem valik. See sisaldab keratiini, mis ka reaalselt kinnitub juustele, et neid tugevamaks muuta. Erinevalt töötlemata valkudest (nagu näiteks munakollane), ei ole želatiinis leiduvatel osaliselt kuumutatud valkudel mingit probleemi juuksekarvadega haakumisel. Želatiin kinnitub eriti hästi just kahjustatud kohtadele ning toidab seejuures kogu juuksekarva. See aitab juuksekarva pealispinda siluda, lisab läiget ja kaitseb juukseid katkemise eest.

Lisaks aitab želatiin aitab ka krussis kiharaid paremini kontrolli alla saada.

Juuksemask želatiiniga

Koostisained

  • üks supilusikas želatiini (pulber)
  • umbes 80 ml vett (või mõni muu allpool nimetatud valikuline vedelikulisand)
  • üks teelusikas õunaäädikat
  • üks teelusikas mett (soovitatavalt kohalikku)

Valikulised lisandid:

  • Kookospiim. Niisutab. Isetehtud kookospiima kasutades tuleb see enne maskile lisamist kindlasti läbi kohvifiltri kurnata, et juustesse soovimatuid kookoshelbetükke ei jääks.
  • Taimetee. Piparmünt, rosmariin ja nõges lisavad läiget ning sobivad kõikidele juuksetüüpidele. Salvei, alteejuur ja leedriõied on seevastu abiks kuivade juuste vastu võitlemisel.
  • Niisutajad. Väga kuivade juuste puhul võib maskile lisada kuni kaks supilusikat avokaadot või banaani. Sellisel juhul tuleb mask enne kasutamist saumikseriga või kannmikseris ühtlaseks segada. Teine võimalus on lisada maskile pisut õli. Juba paarist tilgast piisab, aga võib lisada kuni (supi)lusikatäie. Juustele sobivad hästi kookos-, mandli- ja argaaniaõli.
  • Eeterlikud õlid. Rosmariin lisab läiget, kummel on hea kuivadele juustele ja teepuu sobib rasuste juuste puhul. Juuksemaski retseptis võib kasutada 12-15 tilka eeterlikku õli.

Mesi

Maski valmistamine

Valage valitud vedelik kastrulisse ja puistake želatiin samal ajal pidevalt segades aeglaselt vedeliku sisse. Nii ei jää mask tükiliseks. Nüüd tõstke kastrul tulele ja kuumutage seda pidevalt segades (see ei tohi põhja hakata), kuni vedeliku pinnalt hakkab auru tõusma. Seejärel tõstke kastrul tulelt.

Kui želatiinisegu on pisut jahtunud – soe, aga mitte enam kõrvetavalt kuum – segage sisse mesi, äädikas ja muud valikulised lisandid.

Maski kasutamine

Kandke soe mask käte abil pestud ja märgadesse juustesse. Selleks kastke juukseotsad segu sisse ning valage pisut segu kordamööda mõlemale peapoolele, töödeldes seda juuksejuurtest -otsteni sisse.

Laske maskil 10-30 minutit toimida. Kui kavatsete maski kauem peas hoida, katke juuksed dušimütsiga, et mask ära ei kuivaks. Soovitud aja möödudes loputage juuksed korralikult veega üle, kandke juustesse palsamit ning laske neil õhu käes ära kuivada.

Kui juuksed tunduvad rabedad, lugege allpool olevat näpunäidete lõiku.

Näpunäited

Juuksed võivad saada ka valgu-üledoosi. Terved juuksed on tugevad ja elastsed, aga liiga valgurikkad juuksekarvad muutuvad rabedateks ning kergesti katkevateks.

Teisalt aga on ka haprad juuksed kergesti katkevad. Saladus seisneb õige tasakaalu leidmises. Kui juuksed tunduvad pärast maski kasutamist kuidagi kanged või rabedad, loputage need kindluse mõttes uuesti üle. Seejärel kandke juustesse uuesti palsamit ja loputage juuksed veekord üle. Järgmisel korral juuksemaski tehes kasutage varasemast poole vähem želatiini.

Õige koguse leidmiseks tuleb pisut katsetada. Lühematele juustele piisab sageli poolest siintoodud želatiinikogusest, samas kui väga pikkade ja paksude juuste jaoks tuleb seda kogust ilmselt suurendada.

Želatiinimaski ei tohiks teha sagedamini kui kord nädalas. Suurema osa inimeste jaoks piisab tegelikult ka ühest korrast kuus.