Isadepäev – kingiideed, mille juures lapsed kaasa saavad lüüa

3504

Mõnes peres võib perepeale isadepäevaks kalli kingituse tegemine olla jõukohasem kui teises, ent esikohal on ikkagi soov anda isale teada, et teda armastatakse ja hinnatakse. Kingi valimise või tegemise juures on oluline ka lapsed kampa võtta, et kõik saaksid koos isale lugupidamise ja tunnustuse avaldamisest rõõmu tunda. Allpool on mitmesugusid ideid, kuidas sel aastal isadepäeva tähistada, nii et lapsed saaksid tähtpäevast samuti osa.

Isale, kes veedab pikki töötunde kodust kaugel, ütleb pilt rohkem kui tuhat sõna. Lastest võiks teha või lasta teha ühe kena foto. Erilisema mulje loomiseks võiks fotole muretseda isikupärase pildiraami või osta täiesti tavalise puidust raami ning lasta see lastel oma äranägemise järgi ära kaunistada.

Spordihuvilisele isale võib alati muretseda piletid mõnele huvipakkuvale spordisündmusele. Kui lapsed on piisavalt suured, et spordist lugu pidada, võib spordist teha võimaluse isa-laste kvaliteetaja veetmiseks.

Üks võimalus on isadepäeval koos lastega varem üles ärgata ja koos tema lemmikhommikusööki valmistada. Kui perepea pole aga hommikuinimene, võib valmistada hoopis tema lemmikmagustoitu, mille kallal kõik koos hiljem maiustada saavad. Kui lapsed on veel väiksed, saavad nad toiduvalmistamise juures ikkagi abiks olla ja näiteks valmis mõõdetud koostisaineid kaussi valada või aidata segada. Ka kõige väiksemad ülesanded tekitavad lastes tunde, et nad aitavad isale kingitust teha.

Personaalsed pildikalendrid on alati hea kingiidee. Siingi saab kasutada laste abi ning paluda neil iga kalendrikuu jaoks kõige vahvamad pildid välja valida ja paika sättida.

Kui lapsed juhtuvad kunsti- ja käsitööhuvilised olema, võiks katsetada järgmise kingiideega: unikaalse kujundusega t-särk või padjapüür. Selleks on vaja täiesti tavalist ühevärvilist t-särki või padjapüüri, mille peale lapsed saaksid kangamarkerite ja sätendavate tindipliiatsitega isale kirjutada ning joonistada. Sedasorti loominguline kink teeb südame alt soojaks ja sobib ka igapäevaseks kasutamiseks. Selleks, et kirjad ning joonistused ei imbuks läbi riide teise poole, tuleb riidekihtide vahele kindlasti paberileht või papitükk panna.

Isale, kel on alati palju teha, võib kinkida talongid, mis vabastavad ta mingist teatud ülesandest nagu näiteks garaaži koristamisest, nädala jooksul prügi välja viimisest, niitmisest vms. Selliste talongide valmistamine sobib eriti hästi just vanematele lastele, kes on juba piisavalt suured, et majapidamistööde juures abiks olla.

Lapsed võib appi paluda ka piknikueine pakkimisel, et isa kuhugi õue lõõgastuma, näiteks järve äärde kalaleviia. Sellisel juhul tasub kindlasti ka mõned sobivad mänguvahendid kaasa võtta (sulgpall, petank vms).

Lihtsad kingid ei pea tingimata asendama mõnd kallimat meenet, pihuarvutit või golfireisi. Eelkõige annab see lastele võimaluse teha isadepäevaks midagi erilist ning kinkida isale mälestusi, mis kestavad kogu elu.