Ingveri kasvatamine kodus

5887

Ingveri kasvatamine võib osutuda päris põnevaks ettevõtmiseks ning muudab toataimede kogu märksa omanäolisemaks. Esmakordsel katsetamisel võibki lähtuda siinsetest juhistest.

Ingverijuure valimine

Poes müüdav niinimetatud ingverijuur on õigupoolest ingveri haruline risoom. Istutamiseks tuleb poest valida värske ja prink ingver, millel oleks võimalikult palju harusid. Mitme ingveritaime saamiseks piisab lihtsalt harude ära murdmisest ja eraldi istutamisest. Sel juhul areneb igast harust omaette taim.

Istutamine

Tegelikult on kõige õigem ingver tervenisti mulla peale „istutada“. Istutamiseks tuleb valida pott, mis oleks vähemalt kaks korda suurema läbimõõduga kui ingver ja täita see 3/4 ulatuses tavalise istutusmullaga. Ingver tuleb lihtsalt mulla peale asetada.

Hooldamine

Ingver tahab pidevat niiskust. Kasvukoht peab olema soe, aga vältida tuleb otsest päikesevalgust. Kõige intensiivsema maitse ja aroomi saavutab ingver umbes 250-260 päeva pärast istutamist. Kuna ingver on väga soojalembene, tuleb see alul kindlasti poti sees kasvama panna. Hiliskevadel võib taime juba kasvuhoonesse tõsta või proovida lausa peenrasse kasvama panna.

Saak

Enne saagi koristamist peab ingver vähemalt kolm kuni neli kuud kasvama. Kõige parema maitsega kipuvad olema niinimetatud põhijuurest alguse saanud ja väikeste juppidena ära lõigatud uued kasvud.

Nagu näha, on ingveri kasvatamine üsna lihtne. Muretsema ei pea ka haiguste ja kahjurite pärast. Õigupoolest võib igaüks seda kohe järgi proovida ja oma ingverijuure kasvama panna.