Imerohi suir

6285

Suira leidub kõikjal maailmas ning see on osutunud tõhusaks ravimiks mitmete erinevate haiguste ja hädade puhul. Inimesed on suira abil ravinud nii astmat, impotentsust, kurnatust kui ka erinevaid nahahaigusi nagu ekseeme ja mähkmelöövet raviks ning leevendamiseks. Suir, mida on nimetatud maailma kõige täiuslikumaks toiduks, koosneb õietolmust, nektarist ja töömesilaste seedenõredest. Suira on ajaloo vältel kõrgelt hinnatud. Näljahädade aegu tarvitati seda toidu asemel ning tänu suira kõrgele toitainesisaldusele, suutis see nii inimestel kui loomadel hinge sees hoida.

Kuna mesilaste valmistatud suir sisaldab ohtralt antioksüdante, valke, süsivesikuid, rasvhappeid, mineraale ja vitamiine, tarvitatakse seda sageli toidulisandina immuunsüsteemi turgutamiseks. Teaduslikud uuringud on kinnitanud ka rahvameditsiinis levinud uskumust, et suir aitab allergiate käes vaevlevatel inimestel vähendada tundlikkust erinevatele allergeenidele. See ei kehti mõistagi nende inimeste kohta, kes on ise suirale tundlikud.

90

Suir on kohati leidnud kasutust isegi kõrgmäestiku sündroomi ehk kõrgushaiguse ennetamiseks. See on iseäranis levinud Hiinas, kus suira kasutamisel on muljetavaldavalt pikk ajalugu. Suira vastav omadus on hetkel teadlaste huvisfääris. Lisaks uuritakse võimalusi suira kasutamiseks vähktõve ja südamehaiguste ravimisel.

Suira ei tohiks tarbida diabeetikud ning inimesed, kes on allergilised õietolmule. Diabeetikutel ei soovitata suira tarbida, kuna see võib vähendada insuliini toimet. Suira võimalikud kõrvaltoimed ei ole kuigi levinud, ent sellegipoolest tuleks arvestada võimaliku iivelduse, oksendamise ja isegi tõsise allergilise reaktsiooniga. Suurem osa asjatundjaid on seisukohal, et suira võivad tarbida ka rasedad ning imetavad naised.