Aja planeerimine

4327

Kas tihti avastad, et oled erinevatest ülesannetest ülekoormatud ning väsinud? Mida enam päev progresseerub,  seda rohkem ülesandeid kuhjub ning seda enam kolleegid segavad?
Tõenäoliselt tead juba, et oma aja planeerimine aitab sul paremini ning kiiremini asjadega ühele poole saada. Samuti planeerides õigesti oma aega vähendad stressi ning parandad elukvaliteeti. Annan mõningad näpunäited kuidas vähendada stressi ning tõsta produktiivsust.

Planeeri iga päev ette. Kirjuta „mida teha“ nimekiri. Pane kõige tähtsamad ülesanded tippu.

Määra oma ülesannetele prioriteet. Aega võtvad, kuid ebatähtsad ülesanded haaravad suure osa su päevast. Ülesannetele prioriteedi andmine tagab, et kulutad oma aega ja energiat nendele asjadele mis on tõesti tähtsad.

Ütle ei mittevajalikele ülesannetele. Mõtle kõigepealt oma ajakavale ning eesmärkidele ning alles siis otsusta kas võtta uusi ülesandeid või mitte.

Delegeeri. Viska kiire pilk oma „mida teha“ nimekirjale ning mõtle mida saad kellelgi teisel teha lasta.

Ära kiirusta ülesannete täitmisega. Võta piisavalt aega, et teha töö korralikult. Muidu pead seda hiljem paradama ja su aja planeerimine kannatab.

Praktiseeri  10 minuti reeglit. Kui sul on mingi raske ülesanne, millega sa ei suuda alustada. Siis proovi kõigepealt ülesannet lahendada 10 minutit päevas. Nii avastad peagi, et ülesanne ongi valmis.

Hinda oma aja planeerimist. Pea kolm päeva päevikut kõigest mida teed. Nii saad teada, kuhu su aeg kulub.  Seejärel tööta oma päevik läbi ning vaata kas saad midagi muuta, et aega kokku hoida. Näiteks autoga ummikus istumise asemel kasutada jalgratast või bussi. Või minna tööle pool tundi hiljem või varem.

Kui midagi on vaja tõesti kohe ära teha. Siis blokeeri aeg kõikidelt vahenditelt. Lülita välja telefonid, email ning eemalda aeg arvutiekraanilt.

Maga korralikult, söö tervislikult ning tee regulaarselt trenni. Tervislik eluviis aitab sul paremini oma ülesannetele keskenduda.

Kui ülaltoodust kasu pole, siis võta aja planeerimise kursus. Neid peaksid leidma igaltpoolt internetist.

Kui oled ületöötanud ning väsinud, siis võta paus. Väsinuna töötamine ei too kasu kellegile.1367213949-71_fe7d1428d24d9d7bd2a5522cbc23e72c