Vaigu eemaldamine pükstelt

13484
vaigu eemaldamine

Paraku on üsna tavaline, et matkates või niisama õues aega veetes satub riietele puu vaiku. Vaik on kleepuv aine, mis püsib riietel kuni see sobiva meetodi abil eemaldada õnnestub. Ehkki vaigu kleepivad omadused võivad teatud aja möödudes ise ära kuluda, on olemas mooduseid, kuidas vaik ja sellest jääv plekk kiiresti riietelt maha saada.

Ilma pesumasina abita

Vaigu eemaldamiseks tuleb kannatada saanud koht isopropüülalkoholi kastetud puhta rätikuga märjaks teha. Kui plekile üsna pea pärast tekkimist jaole saada, peaks vaik kohe ilma suuremate probleemideta maha tulema. Kui see siiski ei aita, tuleb proovida teist lähenemist.

Teine võte, mis ei nõua riideeseme pesumasinasse panemist, seisneb päikesekreemi kasutamises. Vaigusele plekile tuleb määrida või pihustada päikesekreemi ja see siis vee all ära loputada. Selle meetodi abil ei pruugi vaiku küll päriselt välja saada, aga vähemalt muudab see pleki mitte-kleepuvaks.

Enne pesumasinasse panemist

Pesumasina kasutamine tähendab, et enne teiste asjadega kokku panemist, tuleb määrdunud riideeset kleepuva vaigu eemaldamiseks siiski millegagi töödelda.

Kui tegu on näiteks teksapükste või mõnest muust tugevamast materjalist riideesemega, võib vaiguplekile pihustada määrdeainet WD-40. Kui õli on vähemalt minutikese mõjuda saanud, tuleks plekiline koht veel riidetüki või svammiga üle hõõruda.

Vaigu eemaldamiseks võib kasutada ka majoneesi või kätepuhastajat. Mõlemal juhul tuleb toimeainel enne riideeseme pesumasinasse panemist umbes kaks kuni kolm minutit mõjuda lasta.

Juhendis toodud soovitusi järgides saab vaigu edukalt eemaldatud ning enam ei pea muretsema kleepuma hakkavate plekkide pärast riietel.