Abinõud koera halva hingeõhu vastu

3327
Koer hambaharjaga

Kui neljajalgsel lemmikul näib pidevalt halb hingeõhk olevat, saab seda parandada lihtsate ent ülimalt tõhusate koduste vahenditega. Allpool on ära toodud mõned kõige paremad ja odavamad moodused koera hingeõhu parandamiseks.

Koer joob

Värske vesi

Üks kindlamaid ning elementaarsemaid vahendeid koera hingeõhu parandamiseks on värske vesi. Probleemse hingeõhuga koerte joogikausis peab alati võimalikult värske vesi olema. Tõeliselt häiriva hingeõhu puhul tuleb koera jooginõus olevat vett lausa mitu korda päevas välja vahetada ja nii iga päev – see tagab kiiremad tulemused.

Koera sööginõu

Puhtad söögi- ja jooginõud

Koera hingeõhuga seotud probleeme aitab lahendada ka see, kui koera söögi- ja jooginõud alati puhtad hoida. Nõude igapäevane pesemine ei lase bakteritel end seal mugavalt sisse seada ning vohama hakata. See omakorda aitab ennetada koera halba hingeõhku.

Närimiskont

Naturaalsed kondid

Toored, naturaalsed närimiskondid on veel üks hea ning tõenäoliselt ka kõige tõhusam abinõu koerte halva hingeõhu vastu. Koertele on mõnusad närimiskondid vägagi meelejärgi ja lisaboonusena aitavad need koera hambaid puhastada. Kel omast käest suuri naturaalseid närimiskonte võtta pole, võib neid alati leida hästivarustatud loomapoodidest.