Koos külmkapiga tuleb valida ka sobiv vahend külmkapis levivate ebameeldivate lõhnade kõrvaldamiseks. Külmkapi desodoreerijaid ehk lõhnaeemaldajaid on põhimõtteliselt kahte tüüpi: omatehtud ja tööstuslikud.
Erinevat tüüpi lõhnaeemaldajad
Kasutusvaldkonna poolest on kõik külmkappide desodoreerijad ühesugused – nende ülesanne on külmkapis olevast halvast või ebameeldivast lõhnast lahti saada. Erinev on aga see, kuidas nad oma eesmärgi saavutavad. Mõned enamkasutatavad ja tõhusad lõhnaeemaldajad:
- Väikesesse anumasse pandud söögisooda on kõikidest külmkappi sobivatest lõhnaeemaldajatest kõige odavam.
- Teine hea näide omatehtud lõhnaeemaldajast on kas palli ümber mässitud või niisama kokku kortsutatud niiske ajaleht.
- Aktiivsüsi suudab lõhnu hästi endasse imada ja seda lisaks külmkapile võib seda kasutada mitmel pool mujalgi, näiteks veefiltrite juures.
- Osooni kasutavad lõhnaeemaldajad täidavad külmkapi värske hapnikuga ja tõrjuvad sedasi ebameeldivaid lõhnu. Seda tüüpi desodoreerijates kasutatav hapnik on tavalisest hapnikust raskem.
- Õhuringluse põhimõttel toimivad lõhnaeemaldajad panevad väikeste ventilaatorite abil õhu külmkapis ühtlaselt liikuma ja hajutavad sedasi halbu lõhnu.
Mida lõhnaeemaldajat valides silmas pidada?
Kodustest vahenditest valmistatud lõhnaeemaldajad on ilma igasuguse kahtluseta kõige odavam lahendus. Samas ei ole nad nii efektiivsed kui kaubandusvõrgus saadaval olevad tooted. Omatehtud lõhnaeemaldajad sobivad sellistele külmkappidele, mis sisaldavad vähe asju ja mida korrapäraselt ei kasutata. Pidevas kasutuses olevatele külmkappidele on parim valik siiski poes müüdavad desodoreerijad. Suleliste lemmikloomade omanikud peaksid vaatama, et kemikaalipõhised külmkapi desodoreerijad ei sisaldaks aineid, mis sissehingamisel linnu tervisele halvasti võiksid mõjuda.