Viis võtet üürikorteri ümbertegemiseks

3023

Kui korter hakkab tunduma hall ja igav, on aeg majapidamist pisut elavdada. Väiksemategi muudatustega võib korterile täiesti uue ilme anda ning selleks pole tingimata vaja ülemäära pingutada või palju aega ning raha kulutada. Kõik järgnevad soovitused on teostatavad üheainsa nädalavahetuse jooksul ega kahjusta korterit ennast mingil moel.

Pisut värvi seinadele

Üürilepingutesse on sageli lisatud klausel, mis keelab üürnikul korteri seinu omavoliliselt värvimast ning seepärast võib seinade värskendamine teinekord lausa lootusetu tunduda. Tegelikult on sellele probleemile ootamatult lihtne lahendus. Tuleb vaid muretseda parajas koguses kaunist ning odavat kangast ja see konksude abil seina ette riputada. Improviseeritud eesriidele võib omakorda pilte või maale kinnitada.

819

Mööbli värskendamine

Mööblikatete kasutamine pole just ülemäära populaarne, aga maitsetud vanaemade-aegsed katted on juba ammugi unustuse hõlma vajunud. Praeguse ajal võib poodidest kerge vaevaga leida nii elutoamööblile kui köögitoolidele sobivaid šikke katteid, mis kulunud mööbliesemetele kerge vaevaga uue ilme annavad. Soovitud meeleolu loomiseks võib katsetada erinevate värvide ning mustritega.

Külge kruvitud isikupära

Üürikorterite puhul jääb sageli vajaka ühtlasest kujundusest. Samas pole paremat moodust korteri stiliseerimiseks kui vahetada välja väikesed elemendid nagu kappide ja sahtlite küljes olevad uksenupud, lülitid ja kardinapuud. (Välja kolides saab seesugused väikesed jubinad endaga uude kohta jälle kaasa võtta).

820

Koristamine

Kui tundub, et korteris pole ruumi kusagil olla, on tagumine aeg üks põhjalik koristus- ja sorteerimistöö ette võtta. Risustamata ruum pääseb paremini mõjule. Üldise soovituse kohaselt tuleks ära visata kõik, mida pole kasutatud kauem kui kolm kuud (või mille olemasolu on sootuks ära unustatud). Piirata tasub ka laiali vedelevate nipsasjakeste ning piltide või maalide hulka – õigupoolest võiks väikeseid kujunduselemente pidevas ringluses hoida ja neid näiteks iga kahe kuu tagant omavahel vahetada. Siinkohal kehtib ütlus: vähem on rohkem.

Põranda katmine

Kõige lihtsam moodus korteri värskendamiseks on ühtlasi ka kõige kiirem ning see seisneb vaiba väljavahetamises või lisamises. Üks kena väike vaip annab ruumile vajaliku fookuspunkti ning erinevatesse tubadesse laotatud sama tooni vaibad aitavad korteri üldmuljet terviklikumaks ja viimistletumaks muuta.

821

Nende viie väikese võttega pole üürikorteri ümbertegemises midagi ületamatut. Mis muud, kui tegutsema.