Viis moodust köögis olevate hoiukohtade paremaks kasutamiseks

3649

Tõenäoliselt ei tea keegi sellist inimest, kel oleks köögis liiga palju ruumi, kus asju hoida. Pigem on köök selleks paigaks, kus igaüks hea meelega pisut lisaruumi juurde sooviks, sest olgem ausad – potid ja pannid võttavad omajagu ruumi, rääkimata siis mikseritest, röstritest ja muudest köögitarvikutest, mis kööginurkasid risustavad.

Liiga ruumikas köök on kauge ning võimatu helesinine unistus, umbes nagu vikerkaare otsas ootav rahapada. Sellegipoolest on siin artiklis ära toodud viis lihtsat ja odavat moodust, kuidas köögipindadest viimast võtta.

Köögi koristamine – on aeg eraldada sageli kasutatavad asjad nendest, mis tolmu koguvad. Köögikapid tuleb lahti teha, tühjaks tõsta ning nende sisu kaheks jaotada: asjad mida pidevalt kasutatakse ja need mida kasutatakse harva. Kappidesse tagasi võib panna ainult need asjad, mis sageli kasutust näevad. Ülejäänud asjadele tuleb leida koht kusagil mujal kui köögis. Paljude inimeste jaoks piisab juba ainuüksi sellest esimesest sammust, et köögikappidesse ruumi juurde saada ja vajalikele asjadele koht leida.

Riiulid, nagid, võred – poes on üsna odavalt saadaval kõiksugu abivahendeid ruumi organiseerimiseks, mida võib ka köögis kasutada. Näiteks võiks kõige esinduslikumad köögitarvikud ahju lähedale paigaldatud nagide otsa riputada ning lauahõbedat võib korrastada näiteks sahtlijagaja abil. Maitseainepurkide jaoks võiks aga selleks mõeldud riiulit või pöörlevat kandikut kasutada. Sageli on kõige lihtsam viis hoiuruumi juurde tekitamiseks lihtsalt olemasolevate pindade ja seal olevate asjade korrastamine.

Kapiuksed kui avastamata pind – kapiuksed pakuvad üsna palju vaba pinda, kui seda oskuslikult ära kasutada. Toidukilede, fooliumirullide ja küpsetuspaberite hoiustamiseks võiks poest tuua mõne ukse peale sobiva võrkriiuli ning karbid ja rullid pigem sinna asetada, kui kappi panna. Analoogsel moel saab ka potikaasi hoiustada – tuleb nende jaoks vaid sobiva suurusega riiul leida ning enam ei ole vaja kapipõhjas tuhnima hakata.

Kraanikausialuse korrastamine – kraanikausi all on tavaliselt üsna palju ruumi asjade hoiustamiseks, aga see kööginurgake on harva korras. Majapidamistarvete poodidest võib ka odava hinna eest leida kõikvõimalikke erinevaid plastikust riiulikesi ja hoidikuid, mis ümber kraanikausialuse kenasti ära mahuvad ja kuhu näiteks puhastus- ja pesuvahendid panna võiks. Nii on olemasolev ruum paremini ära kasutatud ja asju lihtsam üles leida.

Prügisahtlist vabanemine – igas köögis on üks selline prügisahtel või panipaik, millesse on kogunenud kõikvõimalikku kasulikku ja kasutut pahna. Mõnikord on seda pahna nii palju, et see hõlmab lausa mitut sahtlit. Kõik need asjad tuleb korralikult ära panna, näiteks garaaži või keldrisse. Nõnda tekib kööki üks panipaik juurde, kuhu saab vajalikke köögitarvikuid mahutada.