Murdvarguste pärast muretsevatel koduomanikel tasub oma majapidamine potentsiaalsete varaste jaoks võimalikult ebamugavaks muuta. Keegi ei jõua ju kogu aeg kodus valvel püsida või iga nurga peale kõrgtehnoloogilist turvasüsteemi paigaldada. Samas aga on iga koduomaniku võimuses võtta kasutusele meetmeid kindlustamaks maja viit kõige kaitsetumat kohta, kust murdvargad reeglina esimesena ründavad.
Eesuks
See võib küll ebatõenäoline tunduda, aga tegelikult astuvad murdvargad sageli takistamatult eesuksest sisse. Iseäranis haavatavad on seejuures varikatuse ja muude arhitektuursete lisanditega ukseavad, kus nähtavuse puudumine mängib trumbid sissetungija kätte. Ukseava läheduses kasvavad suured puud, põõsad, potitaimed, dekoratiivsed ripp- või ronitaimed ning muud dekoratiivsed elemendid annavad vargale küllaldaselt varju ja peidukohti.
Mida teha? Varju jääv eesuks tuleb muuta võimalikult nähtavaks. Maastikukujunduse ning ehitusdetailide tekitatud varjude valgustamiseks võiks ukse juurde lisada eraldi valgustuse. Samuti on soovitatav eesuks eredavärviliseks võõbata. Veel üks hea mõte on ukse peale nähtavale kohale hoiatavate kleebiste panemine. Murdvarastele võivad heidutavalt mõjuda nii „Kuri koer“ stiilis sildid kui ka turvafirmade logod.
Aed ja õu
Maja taha või küljele jääv aed on murdvarastele kergesti ligipääsetav. Üldjuhul on aeda kerge sisse hiilida, ilma et peaks kartma liigset tähelepanu. Suurte aedadega ning varjuliste põiktänavate äärde jäävad majapidamised on selles osas eriti kaitsetud, kuna iga potentsiaalne varas pääseb sel moel majale aia poolt märkamatult ligi.
Mida teha? Kui kaitsva aia ehitamine ei ole võimalik, tuleb kasutada teisi võtteid. Liikumisanduriga välivalgustid ei ole sugugi üle mõistuse kallid ja see on hea moodus aianurkadesse pisut nähtavust lisada. Lisaks muule võiks aeda paigaldada pettekaamera (või paar). Uurimuste kohaselt aitavad nähtavad turvaelemendid murdvargaid eemal hoida. Keegi teine ju ei tea, et turvakaamerad polegi tegelikult päris.
Aknad
Koduomanikuna on akende kaitsetust lihtne alahinnata ning seepärast on aknad iga majapidamise juures murdvarastele potentsiaalseks sissepääsupiletiks. Soojade kevad- ja suvekuude jooksul jäetakse aknad sageli lahti või ei panda neid korralikult kinni. Vanemates majades on kulunud ning logisevad aknad eriti suureks riskifaktoriks. Sellisel juhul ei valmista varastele isegi lukustatud akendest sissepääsemine suuremat vaeva.
Mida teha? Kui vähegi võimalik, tuleb vanad ja katkised aknad turvakaalutlustel välja vahetada. Kui akent ennast ei saa vahetada, tuleks vähemalt riivid ning lukud uued panna. Soovitatav on muretseda sellised aknalukud, mida oleks väljastpoolt selgesti näha. See mõjub varastele heidutavalt ja võib sissetungimiskatsele punkti panna. Uued lukud muudavad isegi vanad aknad turvalisemaks.
Muud uksed ja sissepääsud
Verandale avanevad klaas- ja liuguksed on küll efektsed, aga oskuslikumate murdvaraste jaoks on tegu ühe võimaliku sissepääsuga. Mitmete aknaruutudega Prantsuse stiilis klaasuksed on iseäranis kõrge turvariskiga, kuna vargal on kerge üks ruuduke vaikselt puruks lüüa ning uks seestpoolt lahti keerata. Teatud tüüpi liuguste lahti surumiseks piisab sageli mõnest lihtsast käepärasest tööriistast nagu kruvikeerajast.
Mida teha? Turvariski kujutavad uksed on vaja lisaseadmetega kindlustada. Ruudukestega klaasustel olevad lingid ja lukud peaksid jääma vähemalt meetri jagu lähimast aknast või klaasruudukesest eemale. Liuguste alumise raami sisse võiks kindluse mõttes panna tugeva metallvarda (või golfikepi), et see püsiks suletuna ka siis, kui lukk katki tehakse.
Keldrid ja garaažid
Pea kolmandikul juhtudest ei pea murdvargad majja pääsemiseks absoluutselt pingutama ning kasutavad lihtsalt lukustamata jäänud keldriaknaid või garaažiuksi.
Mida teha? Keldris ja/või garaažis olevad aknad tuleb alati suletuna ning lukustatuna hoida. Kes mõnusast tuuletõmbusest loobuda ei raatsi, peaks investeerima turvavõresse või trellidesse. Kõikidel ustel, mis majja viivad (kaasa arvatud garaaži ja keldri ustel) peaksid olema võimalikult kindlad lukud. Nõrgemat tüüpi lukke on kerge lahti muukida või eest murda.
Teadlikkus
Sissemurdmisi toimub iga päev ja seda mitte ainult öösiti. Sageli otsustavad murdvargad hoopis päise päeva ajal, näiteks päikesepaistelisel pärastlõunal vargile tulla. Augustikuu pole siin mingi erand. Võiks küll arvata, et kui lapsed pole veel koolis ning naabrid naudivad väljas ilusat ilma, ei julge ükski murdvaras oma nägu näidata. Tegelikult aga ründavadki vargad hea meelega just soojadel suvepäevadel. Samas võivad vargad rünnata millal iganes.