Vannitoa ruumikasutus – kaheksa ideed

5939

Väikestes ruumides nagu vannitubades, on igasugused panipaigad kõrges hinnas. Mitmetes vannitubades (eriti kui peres on palju liikmeid) kipub valitsema segadus, mille põhjuseks on lõputul hulgal kuhjuvad esemed. Vähekasutatavatesse nurkadesse panipaikade lisamine on suurepärane moodus vannituppa korra loomiseks. Järgnevalt mõned asjad, millele tähelepanu pöörata.

Vanni ja tualettpoti vahele kapp
Tualettpotti ja ülejäänud vannituba eraldav kapp lisab nii privaatsust kui hoiustamispinda. Tualettpoti poolsele küljele võib monteerida pisikese raamaturiiuli või hoiustada kapis tualettpaberirulle ja puhastusvahendeid. Kapi teise poolde saab panna šampoonid ja muu vajaliku.

782

Vertikaalne ruumikasutus
Sageli leidub vannitoas mõni koht, kuhu saab sobitada ühe kõrge ja kitsa seinakapi, Sellised kapid on käterätikute ja vannitoamattide hoiustamiseks väga kasulikud. Kui mõte ustega varustatud korralikust kapist pole just meeltmööda, võiks seinale kinnitada näiteks diagonaalse riiulite rea. Kokku rullitud käterätikute ja saunalinade hoiustamiseks sobib ka see variant.

Tualett-tarvete pinnad
Kraanikausi ümbrus on sageli selleks kohaks, kuhu kuhjuvad kõik tualett-tarbed. Osa sellest pinnast võiks kasutada seinakapi ehitamiseks. Üks kõrge ja kitsas kapp suudab üsna palju erinevaid tualett-tarbeid mahutada.

Kohad, mis tunduvad esmapilgul liiga väikesed
Tihtilugu tundub mõni koht lihtsalt liiga kitsas, et sinna üldse midagi mahutada proovida. Sellised kohad tuleb alati mitu korda üle vaadata, sest teinekord saab sinna paigaldada säärased väikesed restid või riiulid, mida muidu kasutatakse näiteks köögis maitseainetopside hoiustamiseks. Ravimikarpide ja –topside või väiksemat sorti tualett-tarvete hoidmisel võib sellistest pindadest palju abi olla.

Vanni äär
Suurem osa vannidest ehitataks otse seina külge. Samas võiks seina ja vanni vahele jäävat äärt kavalalt ära kasutada ja seinapaneelidesse eest avanevad sahtlikesed monteerida.

783

Uksetagune
Vannitoa ukse taha jääv ala enamasti kasutust ei leia. Seal võib aga mitmesuguste väiksemate ja kergemate esemete jaoks siiski ruumi olla. Näiteks võiks seinale kinnitada käterätihoidikud või muud väiksemate asjade hoidmiseks mõeldud kinnitused.

Duširiiul
Tualett-tarbed jätavad duširiiulile asetatuna märksa korrastatuma mulje kui dušinurga põrandal vedeledes. Ühtlasi on neid sealt duši all oleva inimese jaoks kergem kätte saada. Vannituppa mõeldud nurgariiulid sobivad šampooni- ja palsamipudelite hoidmiseks suurepäraselt.

784

Seinavahed
Enamusel majadel on tube eraldavate seinade vahel natuke tühja ruumi. Selleks, et seda ruumi ära kasutada, tuleb esmalt mõned mõõdud võtta ja kindlaks teha, kas sellesse vahesse on võimalik ehk mõned riiulid mahutada. Seina sisse klaasriiulitega nii-öelda kastikese monteerimine lisab vannituppa panipaiga, mis on samal ajal nii kasulik kui ka dekoratiivne.

Kokkuvõtteks
Kui nüüd järgi mõelda, siis on vannitoas palju sääraseid pindu ja nurgakesi, mida saab paremini ära kasutada. Tarvis on vaid natuke kujutlus- ja kujundusvõimet rakendada. Puuduliku puutöö oskuse taga igatahes pugeda ei saa – poodides on saada suurel hulgal erinevaid riiuleid ja kappe, mida saab kasutada ka vannitoas.