Vanad päikeseprillid suveks uude kuude

1838
Täpilised päikeseprillid

Üks parimaid asju ise meisterdamise juures on voli kasutada selliseid töövahendeid, mida igapäevaselt käsitööga ei seostata. Ootamatud avastused ühe või teise asja kasutusvõimaluste kohta võivad viia terve hulga huvitavate katsetusteni. Alati on tore, kui asjadel on rohkem kui üks otstarve.

Siinse projekti puhul kasutatakse küünelakki vanadele igavatele päikeseprillidele lõbusate täpikeste tegemiseks. Tegu võib olla suvalise allahinnatud küünelakiga. Sobib mis tahes tootemark ning valida võib just endale meelepärase värvi.

Vaja läheb:

  • küünelakki (atsetoonivaba)
  • hambaorke
  • ühevärviliste raamidega päikeseprille
  • soovitatav on käepärast varuda ka küünelakieemaldit ning mõned vatitikud

Kõigepealt tuleb prillid puhta puuvillase lapiga üle pühkida, et eemaldada sõrmejäljed ja tolm.

Küünelakk ja hambaork

  1. Esimeseks sammuks on hambaork küünelaki sisse kasta. Seejuures ei tohi lakiga liiale minna – väikeste täpikeste puhul on ka väikesest lakikogusest enam kui küllalt.
  2. Alustada tuleks sangade välimisest otsast (nii kaugelt kui endal tahtmine on) ning kanda raamidele esmalt üks väike täpike. Trikk seisneb selles, et hambaorki tuleb sõrmega õrnalt tonksata kuniks küünelakk raskusjõu mõjul ise raamile valgub. Tänu küünelaki konsistentsile moodustub selgete piirjoontega ümmargune ring. Täppide tegemisel tuleks hoiduda hambaorgi raamile vajutamisest ja ringi tõmbamisest. Raskusjõud teeb kõige raskema osa ise ära, tuleb vaid kannatlik olla.
  3. Sama meetodit kasutades tuleb esimene täpikeste rida lõpuni teha. Kõige kindlam ongi teha alustuseks keskele üks rida täppe sangade välimisest otsast kuni klaasideni. Täppide vahe võiks jääda umbes 1,2-1,3 mm juurde. Soovi korral võib otsustada ka teistsuguse täpiskeemi kasuks.
  4. Järgmise asjana tuleb samasugused täppide read teha esimese rea kohale ning alla. Sel moel on esimene rida kogu aeg eeskujuks olemas. Parema efekti jaoks võiksid täpid jääda vahelduvalt (ülemise täpid esimese rea täppide vahekohtades jne).
  5. Täppide tegemist tuleb jätkata kuniks soovitud tulemus käes. Seejärel tuleb lasta küünelakil täielikult ära kuivada.
  6. Kui raamide esimene pool on ära kuivanud, tuleb sama korrata teise poole peal.

Kas pole lihtne ja efektne? Juhuks kui mõni täpp ei kuku kõige paremini välja, võib appi võtta küünelakieemaldi ning vatitikud. Ebaõnnestunud täppide eemaldamiseks tuleb vatitiku ots kergelt küünelakieemaldiga kokku teha ja üle täpi tõmmata. Nii nagu küünelaki puhul, ei tohi ka küünelakieemaldiga liiale minna. Vastasel juhul võib laialivalguv eemaldi kogemata lähedalasuvad täpid samuti ära rikkuda.

Täpilised päikeseprillid

Soovi korral võib enne päikeseprillide kallale asumist paberi peal kätt proovida ning täpikeste tegemist harjutada. Kõik täpid ei pea sugugi ideaalselt samal joonel ning täpselt ühesuurused olema. Loeb ikkagi üldmulje, mitte see, kui lopergune või ümmargune on kolmanda rea viies täpp. Küünelaki kasutamine on kaval ja lihtne moodus, kuidas päikeseprillidele saabuvaks suveks uus hingamine anda. Kõigile huvilistele head katsetamist.